Plzeňští strážníci mají nové auto s radarem. V provozu je ode dneška

Městská policie v  Plzni získala nový nástroj proti nezodpovědným řidičům. Je jím automobil Škoda Octavia vybavený novým měřícím zařízením RAMER 10C. V  provozu je ode dneška. Stávající radarový měřič AD 9C užívaný od roku 2006 a umístěný ve služebním vozidle stejné tovární značky, byl pro technickou zastaralost systému nahrazen novým typem RAMER 10 C.   Předchozí auto zůstane nadále sloužit strážníkům v  Plzni na Borech pro výkon běžné služby.

„Městská policie Plzeň prioritně měří rychlost vozidel na úsecích s  častou nehodovostí, v místech, kde dochází obvykle k  překračování povolené rychlosti a také v  blízkosti plzeňských základních a mateřských škol,“ vysvětlil radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký. Rychlost vozidel měří Městská  policie Plzeň na místech určených Policií ČR, přitom postupuje v  součinnosti s Policií ČR. Seznam měřených míst je pravidelně zveřejňován na webových stánkách: www.mpplzen.cz.

Pro měření rychlosti vozidel využívá plzeňská městská policie ještě dvou ručních radarových měřidel  TruCam LTI 20/20. V  Plzni přispívá ke zvýšení bezpečnosti dopravy  také úsekové měření. Prvním místem, kde bylo spuštěno, byla v  červenci 2015 frekventovaná Plaská ulice v  Plzni v  Bolevci při výjezdu na Most, později bylo uvedeno do provozu úsekové měření také v  opačném směru. O tři roky později, v  prosinci roku 2018 k  těmto úsekům  přibyla další místa-úsek v ulici Folmavská u Panasonicu (v  obou směrech) a Koterovská ulice na Slovanech na výjezdu a  příjezdu do Plzně v  místě napojení na ulici U  Seřadiště, kde končí přivaděč od dálnice D5.

Zdroj: MP Plzeň

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *