Plzeňští baseballisté začátkem roku neodpočívají. Poctivě trénují a hrají Zimní dětskou ligu

Plzeňští baseballisté jsou v plném proudu zimní přípravy. Všech 6 dětských týmů se pilně připravuje na další sezónu. Nejmenší týmy U7, U8, U9 obsadily tělocvičny 21. ZŠ, starší děti U10, U11, U13 se střídají v halách na Borech, Lochotíně a Chodském náměstí. Oproti loňské zimní přípravě navýšili baseballisté zimní tréninky pro starší děti na dvojnásobek, novinkou je speciální pětihodinový trénink pálky pro všechny kategorie v tělocvičně 21. ZŠ. Každou sobotu dojíždí navíc 12 hráčů do Prahy do tréninkového centra, samozřejmě pokračují i tréninkové kempy naší západočeské akademie.

Hráči v zimních měsících nejen trénují, ale hrají i baseballové zápasy. Hlavně ti mladší jsou zapojeni do Zimní dětské ligy, kde je čeká tucet utkání během ledna až března. Během zimy klub připravuje i svůj doprovodný tým. Všichni zapisovatelé, rozhodčí a trenéři klubu se účastní školení.

Plzeňský klub bude opět pořádat v rámci zimní přípravy turnaje pro nejmenší kategorie v domácím prostředí. Oblíbená Plzeňská 8° pro kategorii U8 (do osmi let) se koná v pivovaru 10. 3. 2019 a představí se zde jako soupeři hlavně pražské týmy. Slowpitch Plzeň získal možnost pořadatelství prestižní akce Mistrovství ČR 400+, která se bude konat dne 28. 9. na dvou sportovištích – v Českém údolí a na Božkovském ostrově. (tz)

Foto Baseball Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *