Plzeňský europoslanec Jiří Maštálka dostal řád od ruského prezidenta

http://media.novinky.cz/940/529400-top_foto1-k8cij.jpg?1454419806

Nejvyšším státním vyznamenáním, které může dostat cizinec z rukou prezidenta Ruské federace, je Řád přátelství. Bývá udělován za velký přínos k upevňování přátelství a spolupráce s Ruskou federací, rozvoj obchodně-ekonomických a vědeckých styků a za zachovávání ruského jazyka a kultury v zahraničí.

Dne 29. ledna tohoto roku podepsal Vladimir Putin výnos č. 29, kterým udělil tento řád jedenácti cizincům. Jedním z nich je poslanec Evropského parlamentu za KSČM a místopředseda Delegace EP v parlamentním shromáždění EU-Rusko Jiří Maštálka.

Prezident Putin tak ocenil dlouholetou práci Jiřího Maštálky, vykonávanou jak z pozice poslance EP v levicové frakci GUE/NGL, tak z úrovně českého politika a lékaře. Byl by to dlouhý a pestrý výčet aktivit, akcí a projektů, které Jiří Maštálka v posledních letech realizoval v zájmu rozvoje přátelských vztahů Evropské unie a Ruska, Ruska a České republiky.

Budiž zmíněna jeho spolupráce s předními ruskými politiky, velký podíl na rozvoji tzv. lidové diplomacie – ať už cestou přátelství měst či spolupráce společenských organizací, nebo vědecko-pedagogická činnost v oblasti medicíny. Jiří Maštálka patří také k těm českým a evropským politikům, kteří kontinuálně a důsledně vystupují proti historickému revizionismu spojenému zejména s pokusy o zpochybňování výsledků 2. světové války.

Kromě Jiřího Maštálky byli Řádem přátelství vyznamenání například náměstek ministra přírodních zdrojů Číny Van Min, rakouský vicekancléř a ministr vědy, výzkumu a ekonomiky Reinhold Mitterlener nebo státní ministr Monackého knížectví Roger Michel.

Zdroj: www.halonoviny.cz

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Ares napsal:

    Stihl jste to dříve než novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *