Plzeňské jaro s klasikou nabídne nejkrásnější operní árie i skladby z oblíbených muzikálů

Árie z nejúspěšnějších operních děl světově uznávaných skladatelů W. A. Mozarta, Gioacchina Rossiniho, Georgese Bizeta či Antonína Dvořáka zazní už ve středu 25. května na koncertě nazvaném Opera Gala v krásných prostorách Západočeského muzea v Plzni. Koncert je součástí minifestivalu Plzeňské jaro s klasikou, který pořádá spolek Dobroslav.

Oblíbené skladby představí návštěvníkům skvělé pěvkyně – sopranistka Miriam Čížková – laureátka prestižní Ceny Franze Lehára v Komárně (snímek nahoře), a mezzosopranistka Monika Pešavová – členka souboru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni (snímek dole). V plzeňském divadla má za sebou účinkování v představeních Tajemství, Tosca, La traviata, Aida, Libuše, Evžen Oněgin a mnohých dalších.

Klavírní doprovod zajistí Štěpán Slavík, který se věnuje především komorní hudbě a korepetici u nás i v zahraničí. V současné době působí také jako učitel hudby v ZUŠ B. Smetany v Plzni a v ZUŠ Holýšov.

Představení ale nenabídne jen operní díla. Zazpívá také mladá talentovaná studentka muzikálového herectví na Konzervatoři Kristýna Štychová. Znát ji můžeme z muzikálů Billy Eliot a Kocour v botách. Na červnové Noci s operou v lochotínském amfiteátru bude tancovat i v muzikálu Elisabeth.

Opera Gala se uskuteční ve středu 25. května od 19 hodin v Západočeském muzeu v Kopeckého sadech. Vstupenky jsou v obvyklých předprodejích (https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/23140-opera-gala) a také je možno si je objednat na telefonu 605 128 734.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *