Plzeňská zoo má nového hrošíka. Jmenuje se Hugo a dorazil dnes před polednem

Krátce před polednem dnes dorazil do plzeňské zoo nový hrošík liberijský. Jmenuje se Hugo a je ze zoo Bristol, kde se narodil 20.8.2016. “Až dospěje, stane se partnerem pro naše dvě samice Monicu (20) a Pompe (27) na doporučení od koordinátorky EEP (Evropského záchranného programu),” informoval mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Plzeňská zoo chová hrošíky od roku 2010, jako jedna ze čtyř tuzemských zoo v současnosti. Venkovní expozice jim umožňuje plavat velkou vodní nádrží i pást se na ostrově opic gueréz angolských. “Tento africký pralesní savec byl objeven až počátkem 20. století, do té doby byl znám jen z fosilních pozůstatků z pravěku. Hrošík je samotářem a proto žijí dospělí jedinci v zoo odděleně. Velký příbuzný – hroch obojživelný – dosud nikdy nebyl v plzeňské zoo chován,” řekl Vobruba.

Zatím první a zároveň jediný hrošík liberijský narozený v zoo Plzeň (22.11. 2014) odjel v noci z 28. na 29. srpna 2018 do nového domova v Loro Parque na ostrově Tenerife. Po téměř roční přípravě se dlouhý transport podařil bez problémů a téměř čtyřletá Adéla dorazila po několikahodinovém letu bezpečně na Tenerife. Tam na ní čekal úplně nově postavený pavilon s krásným venkovním bazénem a spoustou zeleně kolem. Spolu s Adélou dlouhou cestu z Frankfurtského letiště absolvovala i o rok mladší samička Malela z Tierparku  Chemnitz, která bude obývat sousední výběh.

Foto Kateřina Misíková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *