Plzeňská městská hromadná doprava se vrací do plného provozu od 25. května

Od pondělí 25. května 2020 obnoví Plzeňské městské dopravní podniky plný provoz městské hromadné dopravy v  Plzni, spoje budou jezdit v  režimu před zavedením opatření proti pandemii koronaviru v  polovině března. Plné obnovení provozu proběhne na  tramvajových, trolejbusových i autobusových linkách. Z  mimořádných opatření zavedených z  důvodu koronaviru zůstane v  platnosti i nadále intenzivní větrání vozů městské hromadné dopravy na zastávkách, prodej jízdenek u řidiče je stále pozastavený, stejně tak zůstanou uzavřeny přední dveře u řidičů autobusů a trolejbusů. V  obvyklém režimu již také funguje činnost revizorů.

„Jsem rád, že se další oblast života v našem městě vrací k normálu. Plzeňská městská hromadná doprava je klíčovou službou pro občany i návštěvníky města, kvalita této služby patří mezi naše priority. Samozřejmostí pro následující týdny a měsíce zůstane intenzivní úklid vozů včetně dezinfekce,“ řekl primátor Martin Baxa.

„Krizový štáb města Plzně rozhodl, že se od pondělí 25. května plně obnoví provoz městské hromadné dopravy v  našem městě. Je to nejen z  důvodu ukončení nouzového stavu v  České republice, rozmělňování opatření, která byla nastavena kvůli pandemii koronaviru, ale také kvůli návratu občanů do práce a především dětí do základních a mateřských škol. Naším cílem je i nadále především udržovat mezi cestujícími rozestupy a nejezdit s  přeplněnými spoji, abychom minimalizovali riziko kontaktu cestujících a případného přenosu koronaviru,“ vysvětlil náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

„Od pondělí 25. května se nám vrací za speciálních podmínek a dodržení přísných hygienických pravidel děti do mateřských škol a žáci prvního stupně do základních škol, proto dojde k  tomuto datu také k  obnovení školních spojů,“ doplnila radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

Na základě rozhodnutí Krizového štábu města Plzně dojde od 25. května 2020 od zahájení denního provozu k navrácení plného provozu městské hromadné dopravy na linkách 1, 2, 4, 10, 13, 16, 17, 26, 28, 33, 34, 40, 41, 56.

Změny tramvajového provozu:

Od 25. května dojde k obnovení plného provozu na tramvajové lince 4. Na tramvajových linkách 1, 2 a 2X bude nadále pokračovat výlukový provoz z důvodu uzavírky ve Sladkovského ulici. Po ukončení výluky v  průběhu června bude obnoven běžný provoz i na těchto linkách.

„Na tramvajové linky budou i nadále nasazovány obvyklé soupravy. Na lince 4 budou v návozových špičkách všechny spoje zajíždět až na konečnou zastávku Univerzita pro lepší dostupnost Borských polí a pro lepší propojení linky 4 na linku 36, která oblast Borských polí obsluhuje od dubna v atraktivnějším intervalu. Provoz o víkendových dnech se nemění,“ uvedl Miroslav Macháň, dopravně provozní ředitel Plzeňských městských dopravních podniků.

Změny trolejbusového provozu:

Od 25. května dojde k obnovení plného provozu na trolejbusových linkách 10, 13, 16 a 17.

Změny autobusového provozu:

Od pondělí 25. května bude obnoven plný provoz v  rozsahu stejném jako před omezením na linkách 26, 28, 33, 34, 40, 41 a 56.

„Provoz obnoví také linka 37, školní spoje ostatních autobusových linek a spoje opoznámkované, že nejedou o školních prázdninách. K  několika posunům spojů dojde na lince 36 z  důvodu zajištění lepší návaznosti na tramvaje v  točce Univerzita,“ dodal Miroslav Macháň.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *