Plzeň ovládnou drony a a atraktivní technologické vychytávky

První červnový týden přinese zábavu i ponaučení v podobě tří festivalových dnů. Organizátoři letos nově spojili oblíbený festival bezpilotního létání Dronfest a přehlídku inovativních technologií v jednu velkou akci – Inovujeme Plzeň. Návštěvníci se mohou těšit na veletrh dronů a atraktivních technologických vychytávek, FPV závody dronů, přednášky na nejrůznější témata, představí se Armáda České republiky a nebude chybět ani doprovodný program pro děti. Akce se uskuteční od 2. do 4. června 2022 v Cukrovarské ulici, vstup je zdarma.

Festival se odehraje po dobu tří dnů – ve čtvrtek, pátek a sobotu. Všední dny budou podle organizátorů primárně určené pro školy a zástupce firemního sektoru. V sobotu se pak počítá s návštěvou široké veřejnosti. „Harmonogram jsme uzpůsobili tomu, abychom mohli nabídnout program školám, které na festival ve všední dny svezeme autobusy, a lidem ze soukromého sektoru, kteří jej chtějí navštívit v rámci zaměstnání. O víkendu samozřejmě počítáme s návštěvou veřejnosti, včetně rodin s dětmi, čemuž jsme uzpůsobili průběh akce,“ řekl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, organizace, jež akci připravuje.

Na veletržních stáncích se návštěvníci seznámí s nejrůznějšími technologickými vychytávkami. Podle Tomáše Cholinského, ředitele úseku SIT Port Správy informačních technologií města Plzně, nebude chybět například virtuální realita, novinky z oblasti internetu věcí, elektromobily, chytrá pera, speciální výčepní zařízení a samozřejmě i řada robotů. „Vůbec poprvé veřejnosti představíme i jedinečného robota – Boston Dynamics Spot Robot, jenž má podobu psa. Ten se stal nově součástí naší robotí flotily a musím podotknout, že v České republice je jich pouze několik kusů. Nesmíme zapomenout ani na drony, ty budou k vidění jednak na veletrhu a pak také v rámci FPV závodů ultra rychlých dronů, které se odehrají v naší FPV aréně,“ přiblížil Tomáš Cholinský.

„Určitě bychom také chtěli pozvat na přednášky, ty jsou připravené pro odborníky i laiky, dotknou se kyberbezpečnosti, cestování, legislativy spojené s bezpilotním létáním, práce s Google Analytics, seznámení se startupovou komunitou, technologiemi v pivovaru a podobně. Myslíme na všechny věkové kategorie, proto je připraven i doprovodný program – představí se Armáda České republiky, pro děti jsou nachystané simulátory, létání s mini drony a otevřené bude Centrum robotiky,“ uzavřela projektová manažerka SIT Port Správy informačních technologií města Plzně Radana Polešáková.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *