Písničkář Pokáč slavnostně otevře nový vnitroblok v Krašovské – v úterý 21. září

Symbolickou tečkou za úpravou rozlehlého vnitrobloku Krašovská v Plzni na Košutce bude v úterý 21. září kulturní program Krašovská open air. Součástí programu je koncert oblíbeného českého písničkáře Jana Pokorného, známého pod uměleckým jménem Pokáč.

„Na Košutce vznikl moderní sídlištní prostor pro relax i aktivní odpočinek všech generací,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. Revitalizace vyšla na cca 28 milionů korun, šest milionů korun pokryla dotace od Státního fondu podpory investic. Revitalizace vnitrobloku započala v červenci 2019. Podařilo se vytvořit park plný stromů a zeleně protkaný sítí cest, které mohou využívat chodci, bruslaři i cyklisté. Je zde nové hřiště pro děti i teenagery, multifunkční sportoviště s umělým povrchem, cvičební soustava pro seniory, psí hřiště a také kavárna s posezením, kam byl již vybrán nájemce. „V současné době na místě ještě řešíme odstraňování drobných vad a nedodělků,“ uvedla vedoucí Odboru investic a majetku ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová.

Slavnostní otevření 21. září se ponese v pohodovém duchu. Program začíná v 15 hodin a na své si nejprve přijdou především děti. Čeká na ně malování na obličej, tvořivé dílničky a krátce po zahájení vystoupí populární Culinka. Nudit se ale nebudou ani dospělí, kteří se též mohou zapojit do tvořivých dílen, čeká je rovněž vystoupení taneční skupiny Eternal Movements, ukázka bojového umění v podání Aikido Plzeň nebo možnost vyzkoušet si skákací boty, a to ve spolupráci s Krašovská Aktivity centrem. Okolo 18. hodiny tady zahraje plzeňská skupina The Bowře a v 19 hodin Pokáč. „Jeho vystoupení bude zlatým hřebem programu, určitě přijďte,“ zve starostka Helena Řežábová.

Rozlehlý prostor sevřený panelovými domy vznikl s výstavbou sídliště na Košutce v 70. a 80. letech minulého století. O jeho celkové proměně začal první městský obvod nahlas diskutovat s občany v roce 2015. Na řadu poté přišlo dotazníkové šetření, konaly se také besedy s obyvateli sídliště.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *