Piráti: Občané Vejprnic se bouří proti navážení stavebního odpadu

Na zvýšený provoz nákladních automobilů plných stavebního odpadu přes Vejprnice si začali stěžovat občané u obecního ombudsmana a zastupitele Jiřího Peka. “Zjistilo se, že plně naložené vozy míří na pozemky podnikatele a politika Jana Michálka. Do lokality Na Mokřinách, patřící právě Michálkovi, ukládá stavební odpad firma Stavmonta,” uvádí se v tiskové zprávě Pirátů.

“Nejedná se přitom o první případ, kdy skládka nedodržovala pravidla. V minulosti uložila Česká inspekce životního prostředí pokutu 950 tisíc korun za porušení zákona o odpadech. Nyní, podle vedoucího stavebního úřadu v Nýřanech, auta nedodržují určené pozemní trasy, a tak se skládkou bylo zahájeno správní řízení,” stojí ve zprávě.

Starosta Vejprnic a senátor Karpíšek, bývalý Michálkův stranický kolega, nečinní prý žádné konkrétní kroky a zavážení tiše toleruje. Zodpovědnost pak přehazuje na nýřanský stavební úřad. I proto se občané obrátili na vejprnického ombudsmana Jiřího Peka. „Nestačím se divit, co vše je ve Vejprnicích možné a tolerované. Obec může situaci vyřešit rázně uzamčením závory či využitím policie. Sklápěče totiž při výjezdu zásadně znečišťují pozemní komunikaci,“ komentuje Pek.

Negativní zkušenosti s nelegální činností společnosti Stavmonta dokládá Pek na dalším případu: „Naposledy tu po nich zbyla totálně rozrytá cyklotrasa připomínající spíš bahenní tankodrom. Nemůžeme se pak divit, že Stavmonta vyhrává veřejné zakázky, když si může z nákladů odečíst položku za stavební odpad i přes směšné výše pokut vzhledem k objemu zakázek. Bavíme se o desítkách stovek tun. Běžná cena na skládce za stavební materiál je přitom 600 Kč bez DPH za tunu,“ dodává.

Zdroj: Piráti Plzeňský kraj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *