Piráti jsou proti prodeji polikliniky na Slovanech. Nelíbí se jim ani záměr na prodej Pekla

Poslední městská poliklinika by měla skončit v rukách soukromého subjektu. O osudu polikliniky na Slovanech bude dnes jednat plzeňské zastupitelstvo. A Pirátská strana je důrazně proti jejímu prodeji. Plzeňským pirátům se nelíbí ani záměr prodeje kulturního domu Peklo.

Skoro 40 ordinací lékařů různých odborností poskytuje své služby tisícům obyvatel Plzně. Budova zůstává stále v majetku města, které do ní v posledních letech výrazně investovalo. Pokud by došlo k prodeji posledního takového lékařského zařízení v majetku města, nemusela by být zachována jeho univerzální podoba.

„Město se má o svůj majetek dobře starat. Poliklinika poskytuje nezbytné služby pro občany našeho města a je proto nezbytné, abychom si podrželi kontrolu nad tím, co se v budově děje. Současný pronajímatel už na svých jiných objektech dokázal, co jeho správa dovede,“ sdělil za Piráty Petr Vileta, zastupitel Plzně i obvodu Plzeň 2–Slovany.

Plzeňští piráti se důrazně na zastupitelstvu města postaví proti prodeji polikliniky na Slovanech. I z toho důvodu, že kupcem má být stejná společnost, která dříve získala i vedlejší bývalou porodnici a podle pirátů se o ni nestará dobře.

Pirátům se nelíbí ani záměr na prodej kulturního domu Peklo, kterým se má zastupitelstvo rovněž zabývat. Podle nich je Peklo “srdeční záležitostí” Plzeňanů a mělo by městu zůstat. Piráti viní ze současného havarijního stavu Pekla současnou koalici, která vede město, a která “nechala Peklo zdevastovat,” uvedli.

Ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *