Pětilitrové soudky Prazdroje mohou prasknout. Pivovar stahuje z prodeje dvě výrobní šarže

Plzeňský Prazdroj zaznamenal u několika pětilitrových soudků Pilsner Urquell s  datem spotřeby 6. 3. 2019 vyboulení obalu způsobené přítomností kvasinek. Pivo s  uvedeným datem spotřeby je zdravotně nezávadné, výrobce je ale stahuje z prodeje. 

Upozornění se týká výhradně malých 5litrových soudků značky Pilsner Urquell, a to šarží L9 249 a L9  250 s datem minimální spotřeby 6. 3. 2019. Informace je uvedena na horním víku soudků.

Produkt je zdravotně nezávadný, kvasinky se do soudků dostaly v  průběhu jejich plnění na  stáčecí lince díky technické závadě a to ze vzduchu, kde jsou běžně přítomny. Jedná se o  druh, který se běžně používá v potravinářské výrobě, v  balení však není žádoucí.

U některých soudků z  uvedené šarže může vlivem činnosti kvasinek dojít k  porušení obalu (deformaci či prasknutí obalu, popř. uvolnění plastových částí) a následnému vytečení či vystříknutí piva. Podle zkušeností Prazdroje je většina soudků k  dnešnímu dni již spotřebiteli zkonzumována, společnost se přesto rozhodla vzhledem k  nadcházejícímu období vánočních oslav spotřebitele veřejně informovat, aby minimalizovala případné nepříjemnosti spojené s  vytečením piva.

Foto Plzeňský Prazdroj

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *