Pět peněz, pět peněz… Křepelka od hlavního nádraží je zachráněná

Zvířecí záchranáři z Plzně vyjížděli k zajímavému zvířecímu pacientovi, který narazil do budovy proskleného hotelu kousek od Hlavního vlakového nádraží Plzeň, naproti pivovaru. Omráčenou a dezorientovanou křepelku polní, schovávající se pod zelení na skleněné ploše pod stolečkem venkovního posezení před hotelem, našla zcela náhodně maminka s dvěma dcerami. Křepelku pohotově odchytily, zavřely do papírové krabice a ochotně počkaly do příjezdu specialistů.

“Z této lokality se nejednalo zdaleka o první nález křepelky polní. Křepelky totiž podle všeho v rámci přirozeného tahu a přesunu do teplých krajů táhnou hlavně v souvislém porostu zeleně, zejména podél železničních kolejí a vodotečí. Bohužel koleje i řeky je zavedou i do měst, kde na ně pak číhají nebezpečné nástrahy a pasti,” uvádí se ve zprávě záchranné stanice živočichů (ZSŽ).

Ve stanici se křepelka za dva dny vzpamatovala, byla následně okroužkována a vypuštěna zpět do volné přírody. “Tak snad její hejnko neodtáhlo příliš daleko anebo se stihla přidat k jinému. Po křepelkách budou Plzní protahovat sluky lesní, ty ale táhnou hodně při vodě a plzeňských řekách,” připomíná se ve zprávě ZSŽ.

Zdroj: DESOP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *