Slavnostní otevření boleveckého pumptracku se přesouvá na 3. září

Kvůli deštivému počasí, které panovalo na počátku června, nebylo možné dokončit terénní úpravy na pumptrackové dráze v Bolevci tak, aby se tam mohlo konat plánované slavnostní otevření s velkolepou show. Akce se měla uskutečnit 11. června a je přesunuta na 3. září.

„Plánovanou akci jsme zrušili zejména s ohledem na deštivé počasí, kdy hrozilo, že se tam všichni budeme brodit v bahně. Nikdo z nás také nechce hazardovat s bezpečností návštěvníků. Stavba měla být v druhém červnovém týdnu dokončena, nicméně se zhotovitelem jsme se dohodli na dalších pracích, které vylepší uživatelský standard a následnou údržbu na sportovišti,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová.

„Pumptrack dokončíme a uvedeme do užívání v co nejbližším možném termínu, předpokládáme, že to bude v polovině července. Zářijový termín slavnostního otevření jsme vybírali s ohledem na to, aby měli čas nejen samotní účinkující, ale aby i děti byly zpátky z prázdnin a mohly si ten den užít,“ podotkla starostka.

Program slavnostního otevření zůstává stejný, jako bylo původně plánováno. V sobotu 3. září od 13 hodin se lidé mohou těšit na bike & skate show, jízdu na pumptracku s instruktorem nebo servis kol zdarma.

Asfaltovou dráhu pro kola a koloběžky tvoří dva vzájemně propojené okruhy s vlnkami a klopenkami. Velký okruh je dlouhý 188 metrů, má 9 klopených zatáček, 30 vln a 2 skoky, menší okruh, který je určený hlavně těm mladším, má 47 metrů, 3 klopené zatáčky a 8 vln. „V nejužším místě má pás 1,8 metru, v nejširším 2,5 metru,“ uvedla vedoucí Odboru investic a majetku ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová. Dráha je v nejvyšším bodě 1,2 metru nad terénem.

O výstavbě pumptrackové dráhy v Bolevci se začalo nahlas hovořit v roce 2019. S nápadem tehdy přišli dva sportovně založení zastupitelé. „Následně jsme se jeli podívat na asfaltový pumptrack do Břas, který se nám moc líbil. Návrh poté schválilo zastupitelstvo a myšlenka začínala získávat reálnější obrysy,“ uvedla již dříve starostka.

Pumptrack si vyžádá investici za více než 2,5 milionu korun, které jdou z rozpočtu městského obvodu Plzeň 1.

(red)

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *