Oslava Velikonoc začíná v plzeňské zoo už na Velký pátek. Ke zvířátkům si přidejte tradice a lidové umění

Čtyřdenní oslava Velikonoc na statku Lüftnerka v  Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude samozřejmě ve znamení zdobení vajíček, pletení pomlázek a dalších lidových dovedností, ale také sobotního a nedělního kulturního programu. V  pondělí zažijí návštěvníci tradiční velikonoční koledu. Program začíná každý den v  10 hodin a potrvá do 17 hodin.

Sobota 20. dubna nabídne vedle řemeslné podívané rovněž komponované velikonoční pásmo mladých herců pod vedením známého plzeňského divadelníka Zdislava Prince. V  11 a ve 14 hodin vystoupí ve statkové kovárně, která je stále proměněná v  prvorepublikovou školní třídu.

Nedělní odpoledne 21. dubna zpestří ve 14,30 hodin dětský folklór v  podání souboru Úslaváček při Základní umělecké škole ve Starém Plzenci.

V  pondělí 22. dubna návštěvníci zažijí velikonoční koledu – zvyk, který už není v  našem kraji příliš k  vidění. Rozezní se i trakařová řehtačka a bude se šupat.

Po všechny čtyři dny seznámí návštěvníky velikonoční oslavy v  zoologické a botanické zahradě malá výstavka s  tradicemi, jež provázely naše předky od masopustu až po rozkvetlé jaro. Děti společně s  rodiči budou mít možnost si velikonoční vědomosti otestovat na naučné soutěžní stezce okolo o ceny okolo statku Lüftnerka. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *