Ode dneška platí letní změny jízdních řádů vlaků

Od  neděle 9. června začnou platit dílčí změny v  jízdním řádu 2019. V  Plzeňském kraji dojde k  mírným časovým posunům vybraných vlaků mezi Plzní a Rokycany a mezi Tachovem a Bělou nad Radbuzou. K  mírnému rozšíření dopravy dojde v  okrajových částech dne v  úseku mezi Plasy a Žihlí.

Změny v  regionální dopravě v  Plzeňském kraji
Trať 160 Plzeň – Mladotice – Blatno u Jesenice – Kaštice – Žatec
Osobní vlak Os 7608 (Plzeň hl.n. 18:17 – Žihle 19:22) bude nově jezdit v  úseku Plzeň – Plasy denně, v  úseku Plasy – Mladotice v  sobotu a  v  neděli a z  Mladotic do Žihle pouze v  neděli.
Osobní vlak Os 7661, který dosud jezdil ve 4:17 z  Plas do Plzně hl.n. nově pojede také v  úseku ze  Žihle (odj. ve 3:55) do Plas (příj. v  04:16). V úseku Žihle – Plasy bude jezdit v  pracovní dny a soboty.
Osobní vlak Os 7674, který dosud jezdil v  pracovní dny v  19:10 z  Plzně hl.n. do Plas, nově pojede až do  Žihle (příj. ve 20:17).
K  prodloužení trasy dojde také u osobního vlaku Os 7676 (Plzeň hl.n. 22:47 – Plasy 23:27), který nově pojede až do Žihle (příj. ve 23:49). Vlak pojede v pracovní dny, neděle a svátky.

Trať 170 (Praha –) Beroun – Plzeň – Cheb
Osobní vlak Os 7837 pojede v celém úseku mezi Plzní a Rokycany o 3 minuty později (odjezd z Plzně hl.n. v 7:07, příjezd do Rokycan v 7:23).

Trať 184 Domažlice – Poběžovice – Bor – Tachov – Planá u Mariánských Lázní
U osobního vlaku Os 7211 dojde k drobné úpravě časů odjezdů a příjezdů v  úseku Tachov – Bělá nad  Radbuzou: Z Tachova bude odjíždět v 17:32 (dosud 17:34), z Boru v 17:59 a příjezd do Bělé n. R. bude v 18:32.

Změny v  dálkové dopravě Českých drah
Hlavní novinkou letní změny jízdního řádu bude prodloužení vlaku railjet Brněnský drak z  Břeclavi do  Bratislavy pod novým názvem Metropolitan Slovenská strela. Provoz na Slovensku je zajištěn partnerskou společností ZSSK a vlak nabídne dodatečnou kapacitu na této vytížené trase na  okraji dne. Vlak pojede z  Prahy v  19:50, z  Brna ve 22:24 a do Bratislavy přijede ve  23:43. Opačným směrem nabídne časné ranní spojení s  odjezdem z  Bratislavy v  5:10 s  příjezdem do Brna v  6:35 a do Prahy v  9:07.
Další úpravy jízdních řádů od letní změny, které platí od neděle 9. června, jsou již méně významné. Většinou dochází k  menším úpravám v nabídce služeb u některých spojů nebo k  drobným časovým posunům. Během druhého pololetí bude pokračovat také modernizace vlakových souprav.
V  červnu se rozšiřuje nabídka Českých drah také o letní sezónní vlaky. Už v noci z  31. května na 1. června poprvé v  letní sezóně vyjede z  Prahy do Popradu-Tater a Košic posilový noční vlak EuroNight Bohemia. Cestujícím nabízí druhé komfortní noční spojení na Slovensko včetně přepravy automobilů a  motorek do  Popradu, tzv. autovlak. Tento vlak bude jezdit z  Prahy po celou sezónu denně až do 16.  září.
Denně od 19. června do 31. srpna bude v provozu také noční rychlík Wydmy z  Bohumína do polských prázdninových letovisek u Baltského moře. Vlak s  polskými lůžkovými vagóny a českými rychlíkovými vozy 2.  třídy odjede z  Bohumína večer ve 20:12 a do stanic jako jsou Gdaňsk, Sopoty, Gdyně, Hel nebo Łeba na  pobřeží Baltu přijede druhý den ráno. Opačně rychlík Wydmy odjíždí večer před 20. hodinou a do Bohumína přijede ráno před 8. hodinou. V  Bohumíně lze přestoupit na vnitrostátní vlaky například do Brna, Olomouce nebo do Prahy. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *