Od října začne studentům tachovského gymnázia sloužit nová tělocvična

Nová dvoupatrová tělocvična bude od října sloužit studentům Gymnázia v Tachově. Vyřeší se tak problém s přesunem do tělocvičen a sportovních hal v okolí.

Gymnázium nemělo do té doby k dispozici pro výuku tělesné výchovy žádný vhodný vnitřní prostor. Studenti gymnázia proto museli na hodiny tělesné výchovy opouštět budovu gymnázia a docházet do tělocvičen a sportovních hal v okolí.

Pro systém výuky tělesné výchovy a rozdělení studentů potřebuje škola dvě tělocvičny. To bylo vyřešeno výstavbou dvoupodlažního objektu s dvěma tělocvičnami nad sebou.

Protože v okolí gymnázia nebyla vhodná plocha na výstavbu tělocvičny, byla nová budova postavena na malém svažitém pozemku v těsné blízkosti školy. Kvůli svažitému terénu bylo třeba postavit opěrnou stěnu, odtěžit zeminu a do takto vytvořeného stavebního prostoru tělocvičnu umístit.

První podlaží má menší tělocvičnu určenou především pro aerobik, jógu a podobné činnosti. Druhé podlaží obsahuje tělocvičnu, která vyhovuje pro běžné míčové sporty (basketbal, házená, volejbal, sálová kopaná a další sporty).

Zdroj: Plzeňský kraj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *