Od prosince se na stadionu ve Skvrňanech můžete i občerstvit. Radnice tam otevře budovu se zázemím

Nový jednopodlažní objekt se střešní terasou, občerstvením a zázemím nechala Plzeň vybudovat na svém atletickém stadionu ve Skvrňanech ve Vejprnické ulici. Vylepší tak služby pro sportovce i například rodiče, jež čekají na své trénující děti. Budova jednoduchého tvaru s  užitnou plochou 122 metrů čtverečních stojí na jižní straně areálu, je v  centru dění. Zhotovitelem stavby za necelých šest milionů korun byla společnost KLAUS – STAVOS Plzeň, investiční akce byla realizována Odborem správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

„Těší mě, že se nám podařilo doplnit chybějící zázemí. Objekt o rozměrech 25 krát 6,2 metru a výškou 3,4 metru poskytuje zázemí návštěvníkům i sportovcům, kteří se chtějí občerstvit. Bude využíván při soutěžích i pro další účely, například jako tribuna. Také se díky němu zvýšil počet toalet v  areálu, větší jsou i skladové prostory,“ přiblížil první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Zděná stavba má stropní konstrukci z  předpjatých panelů a je založená na železobetonových pásech. Na rovné střeše se nachází terasa. Objekt je obložen cementotřískovými deskami ve žluté barvě a  navazuje tak na stávající objekt atletické hlavní tribuny. Základem jsou jednoduché tvary, funkční design. Přes venkovní rampu je objekt propojen s  chodníkem, který obíhá celý atletický ovál a zároveň slouží jako hlavní přístupová trasa.

„Prostory občerstvení budou veřejnosti zpřístupněny v  první polovině měsíce prosince. Na toto období je naplánováno slavnostní otevření. Pevně věřím, že nám nový objekt pomůže zkvalitnit zázemí městského sportovního areálu jeho návštěvníkům a současně vyřešit problém s  nedostatkem prostor. Zpracovatelem projektové dokumentace je společnost AS Projekt, spol. s.r.o.,“ doplnila Karolina Fric z  Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

Zdroj: www.plzwn.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *