Od čtvrtečního odpoledne je uzavřen vchod C na pohotovost plzeňské FN

Od čtvrtečního odpoledne bude pro veřejnost uzavřen vchod C ve Fakultní nemocnici na Lochotíně. “V rámci poslední etapy rekonstrukce Centrálního příjmu bude od čtvrtka 18. dubna 2019 od 14 hodin uzavřen vchod C  ve FN Plzeň-Lochotín,  provoz se přesouvá do vchodu B. Uzavření vchodu C  platí pro pacienty, zaměstnance i sanitní dopravu,” upozorňuje mluvčí FN Gabriela Levorová. 

Centrální příjem Lochotín zajišťuje péči pro emergency, traumatologii a pacienty interních oborů (interní, neurologické a psychiatrické ambulance). Ročně ošetří přes 42 000 pacientů. FN Plzeň touto rekonstrukcí realizuje  zcela novou koncepci ošetřování pacientů systémem sálového ošetřování urgentních pacientů. Na jednom místě bude celkem 13 akutních expektačních lůžek (lůžko v nemocnici, na němž se krátkodobě sleduje vývoj pacientova stavu).

“Tato prostorová změna umožní důkladné třídění pacientů do zón dle potřeby naléhavosti  a bude zajištěna vyšší prostupnost, díky které se nepotká těžce nemocný pacient s osobou s lehčím poraněním či onemocněním,” říká Gabriela Levorová.

Dosud fungoval systém tak, že pacient přicházel za lékařem. Na novém centrálním příjmu  bude přicházet lékař  a svým pacientem.  Jednou z novinek tam bude nové robotické RTG pracoviště, které bude mít unikátní polohovací a zobrazovací možnosti. “Rekonstrukce přináší zcela jiné prostorové uspořádání centrálního příjmu, který během krátké doby nabídne zvýšený komfort i zkrácení  čekací doby pro nemocné,” dodává mluvčí FN.

Foto FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *