Obchvat Rokycan je otevřen. Uleví se Rokycanům, ale i Kamennému Újezdu a Hrádku

V úterý byl slavnostně otevřen 2. úsek obchvatu Rokycany – Hrádek. Přes pět kilometrů dlouhá silnice tak uleví nejen Rokycanům, ale i Kamennému Újezdu a Hrádku.

Stavba III/11724 druhého úseku obchvatu Rokycany – Hrádek byla dokončena s dvoutýdenním předstihem. Dokončený úsek dlouhý 3,35 km navazuje na první etapu zprovozněnou v roce 2013 (dlouhou 1,7 km), která propojila rokycanské ulice Šťáhlavská a Veselská. „Stavba druhého úseku začala v loňském roce v křižovatce s ulicí Veselská a končí v Hrádku v části Nová Huť. Vzniklá dvoupruhová komunikace má šířku 7,5 m a délku 3,35 km,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek.
Součástí stavby byly přeložky navazujících komunikací, hospodářských sjezdů a samostatných sjezdů na přilehlé pozemky. V místě křížení s Pekelským potokem byl realizován nový dvoupólový most. Další součástí stavby jsou tři úrovňové křižovatky a napojení tří sjezdů na účelové komunikace a čtyři samostatné sjezdy na sousední pozemky. „Výdaje na druhou etapu činily 115 milionů korun. Spolu s první etapou, která stála 135 miliónů korun, tak celková částka celé stavby je včetně daně 250 milionů korun. Plzeňský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Plzeňského kraje získal na tuto akci dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 90 % nákladů, což je 225 milionů korun,“ shrnul náklady hejtman Josef Bernard.

Zdroj: Plzeňský kraj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *