Nový pavilon mateřinky v Mandlově ulici je hotov. Krásné prostory už čekají na děti

Jedna z nejdůležitějších investičních akci plzeňského centrálního obvodu v posledních letech je hotova. Nový pavilon na 55. MŠ v Mandlově ulici pomůže řešit dlouhodobý nedostatek míst v mateřských školách zejména v jižní části Městského obvodu Plzeň 3. Děti a jejich rodiče se tak mohou těšit na zcela nové a hezké prostory.

„Především jsem moc rád, že se nám po mimořádném úsilí a všech peripetiích povedlo tuto stěžejní investiční akci přivést do samotného závěru,” uvedl 1. místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Petr Baloun. “Jsem přesvědčený, že se nový pavilon dětem bude líbit, vždyť zde je hlavním prostorem tělocvična, kterou budou moci použít se svými učitelkami i jako víceúčelový prostor pro svoje aktivity, hry a společenské akce školky. V určitých situacích bude možné tělocvičnu využít i jako klasickou školní třídu, například při dalších rekonstrukcích nebo mimořádných situacích. V 1. patře budou k dispozici dále dvě třídy o kapacitě celkem 48 dětí, šatny, sociální a hygienické zázemí včetně skladu pomůcek a lůžkovin,“ vypočítává Petr Baloun.

Stavební úpravy se také týkaly stávajících teras, které byly zastřešeny včetně chodníků podél jednotlivých pavilonů. V rámci dokončení bude v jarních měsících upravena i část školní zahrady.

„Kromě nového pavilonu a dalších stavebních úprav jsme mysleli i na to, aby děti byly spokojené i co se jídla týká. Modernizací tedy prošla i školní kuchyně, která již bude vyhovovat stávající kapacitě mateřské školky,“ dodává Petr Baloun.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *