Nové zázemí na stadionu ve Skvrňanech už slouží veřejnosti. Funguje i občerstvení

Atletům i veřejnosti už slouží nový jednopodlažní objekt se střešní terasou, občerstvením a zázemím, který nechala Plzeň vybudovat na svém atletickém stadionu ve Skvrňanech ve Vejprnické ulici. Zkolaudována byla budova vloni v  listopadu, od  letošního ledna v  ní funguje i provozovna s občerstvením. Kavárna nazvaná BOMBA Café je otevřena ve všední dny vždy od 14:00 do 20:00 hodin, od května se její otevírací doba prodlouží, v  případě konání sportovních akcí v  areálu i o víkendové dny.

„Areál je tímto kompletní. Zázemí odpovídá potřebám sportovců i veřejnosti v  jednadvacátém století. Nový objekt slouží rodičům čekající na své trénující děti, ale i atletům, kteří se chtějí občerstvit. Současně se díky stavbě zvýšil počet toalet v  areálu, větší jsou i skladové prostory, střecha budovy může být využívána jako tribuna,“ přiblížil první náměstek primátora Roman Zarzycký, který si nové prostory včetně provozovny občerstvení v  úterý 28. ledna osobně prohlédl.

Jednopodlažní 3,4 metru vysoká budova o rozměrech 25 krát 6,2 metru má užitnou plochu 122 metrů čtverečních. Nachází se na jižní straně areálu a je tak v  centru dění. Zděná stavba má stropní konstrukci z  předpjatých panelů a je založená na železobetonových pásech. Na rovné střeše se nachází terasa. „Objekt je obložen cementotřískovými deskami ve žluté barvě a  navazuje na stávající objekt atletické hlavní tribuny. Základem jsou jednoduché tvary, funkční design,“ přiblížila Karolina Fric z  Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně. Přes venkovní rampu je objekt propojen s  chodníkem, který obíhá celý atletický ovál a zároveň slouží jako hlavní přístupová trasa.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *