Nové ouško pro Barunku. Šancí pro malou bojovnici je operace v USA

Když se řekne handicap, většina lidí i představí život na vozíku nebo problémy se zrakem. Obtíží označitelných tímto slovem je, bohužel, mnohem víc. A “bohužel” zazní podruhé, když zmíníme, že se nevyhýbají ani dětem. Mezi choroby, o kterých se v médiích často nehovoří, patří mikrocie. Slovo označuje vrozenou vadu, zjednodušeně řečeno zmenšení ušního boltce. Tato vada bývá bohužel často spojena i s dalšími, tak jako u Barunky Křížové z Mirošova, která se narodila s atrezií zvukovodu a mikrocií pravého ouška. Jedno Barunčino ouško je oproti druhému zdravému maličké a nemá do něj dírku. Lékaři v pražském Motole jí diagnostikovali středně silnou převodní nedoslýchavost. Má také srostlé dva krční obratle, skoliózu páteře a torticolis (jednostranné svalové strnutí šíje) na pravé straně.

Barunka je velká bojovnice, s rodiči poctivě cvičí a dělá velké pokroky. Žádný handicap byste jí na první pohled nehádali. Malé ouško jí přesto trápí a způsobuje nepříjemné situace. V době dnešních lékařských zázraků by člověk skoro čekal, že půjde o banalitu, ale není tomu tak.

„U nás v České republice nám byla nabídnuta operace metodou štěpu z žebra. Jedná se o několik operací po sobě. Dítě je několikrát v narkóze, ucho modelují z vyjmutého kusu jeho vlastní chrupavky, znamená to několik zásahů do těla a výsledky nejen nás hodně zklamaly,“ popisuje důvody, proč se pro sbírku rozhodli, Barunčina maminka Mirka. „Přejeme si pro naši dceru co nejšetrnější metodu s jasnými a hezkými výsledky. V jednom kuse jsme mysleli na to, že se jedná o zásah do hlavy našeho jediného dítěte. Neváhali jsme, pátrali dál a našli! Našli jsme práci plastických chirurgů v USA. Mají mnohaleté zkušenosti s rekonstrukcemi oušek u malých dětiček. Využívají k modelaci ouška materiál Medpor, ze kterého pomocí 3D skeneru vytvoří před zákrokem identické ouško podle druhého zdravého. Výsledky jsou neuvěřitelné a přímo okouzlující.“

Naše zdravotní pojištění ale logicky léčbu v USA nepokrývá a všem, kdo mají představu o částkách, které létají světem bílých plášťů, musí být jasné, v jakých relacích se asi pohybujeme. Cílovou částkou je 1 200 000 Kč. Barunčini rodiče takovou částkou nedisponují, a proto se rozhodli přistoupit ke sbírce prostřednictví webu Donio.cz. Pomoci Barunce ke splnění jejího životního snu tak může každý na internetové adrese https://www.donio.cz/OuskoProBarunku.

„Pokud by se vybralo méně peněz, tak bychom je použili na částečnou úhradu operace Barunčina ouška. Pokud by se vybralo více, určitě bychom využili na letenky, ubytování a ostatní potřebné věci pro Barunky a náš pobyt v USA,“ dodává s nadějí v hlase Mirka.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *