Nemocnice v Plzeňském kraji už nemohou přijímat covid pacienty. Regionu hrozí uzavření

Ministerstvo zdravotnictví zvažuje uzavření nejvíce zasažených okresů v Plzeňském kraji. Nejzazším rozhodnutím by mohlo být uzavření celého kraje. Nemocnice v regionu už nemají kapacitu přijímat další covid pacienty. Uvádí to ve svém dnešním prohlášení hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová, v němž žádá veřejnost o dodržování těch nejzákladnějších pravidel.

“Bohužel se naplnil scénář, na který jsem upozorňovala od čtvrtka minulého týdne při debatách o nouzovém stavu. To je tím důvodem, proč jsme se jako kraj k jeho ustavení přihlásili. Ministerstvo zdravotnictví nyní zvažuje uzavření nejvíce zasažených okresů v našem kraji. Nejzazším rozhodnutím by mohlo být uzavření celého kraje,” uvádí hejktmanka v právě zveřejněném prohlášení.

“Mrzí mě, že se sama dozvídám tyto informace z tiskové konference ministra zdravotnictví. Nemocnice v našem kraji už nemají kapacitu přijímat další covid pozitivní nemocné. Všichni noví pacienti jsou převáženi do jiných nemocnic v republice, primárně do nemocnice Motol. V této souvislosti omezují další běžnou péči. Zdravotnictví v našem kraji už nedokáže všem nemocným poskytnout adekvátní péči. Podíl britské mutace u nově pozitivních pacientů je téměř 80%. Za pondělí u nás přibylo 1135 covid pozitivních pacientů, což je nejvíce ze všech krajů v republice. Od soboty zemřelo 49 covid pozitivních pacientů. Ráda bych vás všechny touto cestou požádala o dodržování těch nejzákladnějších pravidel. Je to opravdu jen na každém z nás,” píše Ilona Mauritzová.

Zdroj: Plzeňský kraj  

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *