Nejlepší webové stránky má město Karlovy Vary a obec Velká Hleďsebe

Ceny vítězům 23. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly ve středu 8. 9. 2021 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Diplomy a ceny předal soutěžícím Ing. arch. Vojtěch Franta, náměstek hejtmana.
V roce 2021 se do soutěže přihlásil velký počet měst a obcí, soutěžilo 9 obcí a 9 měst, do soutěže se přihlásila všechna velká města kraje, což podtrhuje prestiž soutěže. V kategorii elektronická služba porota posuzovala 7 projektů.

Do soutěže se v tomto roce opět přihlásilo všech 14 krajů, soutěžící tak mohou načerpat zkušenosti a podněty z velkého počtu přihlášených webových stránek. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma, díky hodnocení porotců pracovníci, kteří mají na starosti webové stránky, mohou získat informaci, zda jejich web splňuje legislativní požadavky a je uživatelsky vstřícný pro občany. Na webových stránkách soutěže jsou zveřejněna hodnotící kritéria vypracovaná ve spolupráci s ministerstvem vnitra a jsou využívána jako významná metodická pomůcka pro tvůrce i uživatele webových stránek.

Do celostátního kola postupuje město Karlovy Vary, obec velká Hleďsebe a město Mariánské Lázně v kategorii Elektronické služby.

Výsledky celostátního kola budou vyhlášeny 20. 9. 2021 na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Pořadí soutěžících

Města

 1. Karlovy Vary
 2. Cheb
 3. Sokolov

Obce

 1. Velká Hleďsebe
 2. Nové Hamry
 3. Josefov

Elektronické služby

 1. Mariánské Lázně: Online jednání zastupitelstva města za účasti veřejnosti
 2. Karlovy Vary: Elektronické objednávání klientů – dopravní agendy
 3. Velká Hleďsebe: Videoprezentace obce Velká Hleďsebe – VR360
 4. Velká Hleďsebe: Mobilní aplikace V obraze

Zdroj: Zlatý erb Karlovarského kraje

 •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *