Nechte se vyšetřit při Dnu zdraví v Klatovech. Zjistí vám hladinu cukru v krvi i nitrooční tlak

Den se zdravotně preventivním programem v úterý 6. června nabídne na náměstí Míru v Klatovech rozmanitou škálu poradenství a můžete si tam nechat udělat základní zdravotní vyšetření, a to bezplatně.

Své služby nabídnou partneři Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, jako jsou Státní zdravotní ústav a Aquaforum Františkovy Lázně, a organizace Plzeňského kraje – Klatovská nemocnice, a. s., a Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje. Na stáncích VZP ČR bude možné získat informace týkající se veřejného zdravotního pojištění, zdravotní péče, preventivních programů a online komunikace.

„Plzeňský kraj tuto akci velmi rád podpořil. Díky tomuto projektu můžeme do povědomí veřejnosti dostat mnoho důležitých poznatků o tom, jak by každý z nás měl preventivně pečovat o své zdraví, protože ze sedmdesáti procent jsme ho schopni sami ovlivnit,“ říká náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais.

Na stanovištích Klatovské nemocnice vám z kapilární krve stanoví hladinu cukru, změří nitrooční tlak, zjistí krevní skupinu a poradí, jak správně dělat hygienu rukou.

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje bude na náměstí prezentovat praktickou ukázku resuscitace, kterou si pak mohou návštěvníci vyzkoušet. Ve stánku Aquaforum Františkovy Lázně budou mít návštěvníci možnost konzultovat dotazy s fyzioterapeutem, rehabilitačním pracovníkem a otázky k lázeňským pobytům. Státní zdravotní ústav nabídne možnost vyzkoušet si brýle simulující účinky zhoršených schopností, včetně snížené pozornosti či vizuálního zkreslení a dětským návštěvníkům nabídne vzdělávací program plné zábavy na téma úrazy. Součásti programu budou krátké přednášky a tvořivá dílna.

Akce potrvá od 14 do 17 hodin, pro děti budou připravené zábavné hry a aktivity.

Zdroj: Plzeňský kraj, ilustrační foto dobrovolnictvi-plzenskykraj.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *