Namibie, Kypr, žraločí žena… Sedm zimních podvečerů v zoo bude dost exotických

Celkem sedm lednových a únorových čtvrtečních podvečerů mohou milovníci přírody, zvířat a cestování vyrazit na zajímavé výpravy se zajímavými hosty zoo. Tradice těchto přednášek čítá v  zoo už několik desetiletí, „místem činu“ se potom opakovaně stává přednáškový sál EVVO centra na statku Lüftnerka. Pro diváky je připraveno i několik překvapení a cesta vede pokladnou zoo na Vinicích v  17.30 hod. Přednášky začínají vždy v  18.00 hod. a jednotné vstupné činí 50 Kč. “Letos vyrazíme do Afriky, Asie, Amazonie i pod hladinu oceánu. Podrobnosti budou uváděny na webu a facebooku zoo,” zve mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

ANDREA FOJTÍKOVÁ – NAMIBIE: 10. 1.
Dvě bláznivé fotografky, jedna terénní Toyota a šest tisíc kilometrů nádhernou přírodou jihoafrické Namibie.

JINDŘICH FANFRLÍK – TYGŘI: 17. 1.
Pomocí klasického stopování s využitím moderních technologií nahlédneme do skrytého života ussurijských tygrů na ruském Dálném východě.

ALEŠ TOMAN – KYPR: 24. 1.
Jak se žije zoologovi na Kypru – téměř dva roky strávené na Kypru stačí k tomu, abyste poznali přírodu tohoto slunného ostrova, ne však k tomu abyste pochopili mentalitu Kypřanů. Povídání o přírodě, krásách a problémech Kypru.

JAN DUNGEL – AMAZONŠTÍ INDIÁNI: 31. 1.
Cestovatel, spisovatel, ilustrátor a především milovník Amazonie v jedné osobě. Poutavé vyprávění člověka, pro něhož je příroda celým životem.

MATĚJ PTACZEK – KOLUMBIE: 7. 2.
Matěj Ptaszek je první Evropan, který strávil coby spisovatel, fotograf a bluesový hudebník více než dvacet měsíců v divokém kolumbijském departamentu Antioquia.

HANA BOHME – VÝCVIK PSŮ PRO AFRIKU: 14. 2.
Ochrana přírody v Kongu formou detekčních psů, kteří pracují v terénu a vyhledávají v autobusech a autech ohrožené druhy zvířat nebo jejich ostatky (slonovina, luskouní šupiny, papoušci, aj…)

DANIELA KOTEKOVÁ – ŽRALOČÍ ŽENA : 28. 2.
Neuvěřitelný svět mnohdy obávaných a obrovských žraloků vám osobně přiblíží tato na pohled křehká dáma, jež se mezi ně potápí a říká, že se stali její celoživotní láskou a vášní.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *