Na zámek i do centra Hluboké nad Vltavou hezky ve stínu. Město udělalo z ulice moderní promenádu

Hluboká nad Vltavou dokončila první etapu úprav ulice Nad Parkovištěm, která tvoří hlavní trasu návštěvníků směrem do centra města a na stejnojmenný zámek. Lidé zde najdou výrazně širší chodníky, lavičky a čerstvě vysázené stromořadí. V  podobném duchu úprav chce město pokračovat až do centrální části.

Ročně tudy projde více než 200 tisíc lidí. Cesta z  centrálního parkoviště do centra a případně vzhůru na známý zámek patří mezi nejvytíženější na Hluboké. Trasa tomuto významu ale, podle vedení města, rozhodně neodpovídala.

„Největší problémy působily skupiny, které přijely autobusem. Nikdo, možná s  výjimkou školních tříd, samozřejmě nechodí spořádaně ve dvojstupu. Takže shluky lidí se na původní chodník téměř nevešly, byl problém kolem nich projít, lidé museli vstupovat do silnice. Navíc si neměli kde sednout a odpočinout. Nyní to pořád není úplně optimální, ale komfort by měl být hlavně pro místní daleko větší,“ vysvětluje starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Úpravy a rozšíření chodníků přišly město na 4,3 mil Kč (včetně nového osvětlení a rekonstrukce kanalizace pod chodníkem. Na tuto akci získalo město dotaci z  evropských fondů z  programu IROP ve výši 2,4 mil. Kč. Ušetřilo přitom na zastínění. Na výsadbu nových, vzrostlých stromů získalo necelých 80 tisíc Kč z  Nadace ČEZ.

Na úpravě jedné z  hlavních návštěvních tras hodlá město dál pracovat v  příštím roce. Bezpečně a pohodlněji by se měli lidé dostat z  centrálního parkoviště do centra města nejpozději v  červnu 2021.

Zdroj: MÚ Hluboká nad Vltavou

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *