Na šumavském Špičáku se lyžuje za jarního počasí na mokrém sněhu. Víkend patří závodům a soutěžím pro všechny

Slunečno a teploty okolo 10 stupňů zatím provázely tento týden jarní prázdniny na šumavském Špičáku. Z předpovědí pak zatím není jasné, zda už pátečně ochlazení přinese i čerstvý sníh. Sněhová pokrývka na sjezdovkách ale stále v průměru měří velmi pěkných 80 centimetrů.

„Sníh je sice díky plusovým teplotám během dne i noci pořád mokrý, ale lyžuje se na něm hlavně dopoledne pořád dobře. Jaro přicházející v minulosti v nižších polohách spíše až od půlky března nabízí už taky jiné sportovní vyžití, přesto jsme s návštěvností i v tomto týdnu spokojeni,“ říká k aktuálním podmínkám a počtu lyžařů ředitel areálu Vladimír Kasík.

Už zítra v pátek 1.března se na Špičáku představí se svými aktivitami (testování lyží, soutěže atd.) specializovaný časopis Snow.

V sobotu 2.3. se pak testují auta s možností vyzkoušet si vůz s pohonem všech čtyř kol (Jeep 4 x 4). Rovněž v sobotu se na Špičáku pojedou závody seriálu Šumavský pašerák ve snowparku a v neděli 3. března na funline, takže v uvedený den budou tyto doplňkové trati pro veřejnost uzavřeny. Obě akce jsou ale divácky velmi atraktivní a vstupné se neplatí. Závodí se pouze na snowboardech!

Obě disciplíny jsou volně otevřené pro všechny děti a dospívající mládež, takže se může přihlásit, kdo si věří a má chuť si zasoutěžit, nepotřebuje žádnou profi licenci. Obě trati na Špičáku nejsou těžké, mají příjemné profily, takže se není čeho bát. Nedělní klání na „fanlajně“ se pojede ve stylu snowboardcrossu. V každé jízdě startují dva soutěžící a jede se vyřazovák.  Sjezdovka Spodní Šance, na jejímž levém okraji je funline postavena, ale bude spolu s měřeným slalomem i v době závodu normálně k dispozici. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *