Na start se i v dešti postavilo na sedm stovek běžců

Na první májový den se konal 4. ročník běhu Decathlon běh na Borských polích. Dopředu bylo nahlášeno na pět stovek účastníků, nakonec se ale celkový počet i přes nepřízeň počasí vyšplhal na sedm set.  Soutěžilo se v patnácti kategoriích od dětských až po dospělé. “Nakonec startovalo více běžců, než jsme předpokládali, protože dvě stovky sportovců se registrovaly až před startem. Na to, jaké bylo opravdu májové počasí, bylo závodníků hodně, což nás těšilo,” uvedl Jan Bielik, pořadatel závodu z organizace Rozběháme Česko.cz.

Počasí bylo letos skutečně májové, teploty nižší a střídavě pršelo. Nikomu to ale radost nezkazilo. Na dětské tratě se postavili i sourozenci Veronika a Jan Kozákovi z Oseku. “Že trochu pršelo nám nevadilo, stejně se nám závod líbil a možná ještě někdy na nějaký další půjdeme. My hodně sportujeme,” řekly děti s tím, že také hrají tenis, házenou, hokej, florbal, každý má svůj oblíbený sport.
Na trať v kategorii do 40 let se postavil i Marián Blaško z Plzně. “Zkusil jsem si první desítku, trať byla krásná, ani déšť nevadil, byl spíše příjemný, osvěžující. Už jsem si nějaké závody zkusil a myslím, že se ještě časem na nějaké vydám,” řekl Blaško.
Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *