Na Sportmanii Plzeň 2022 bude zvát Roadshow v Rokycanech, Domažlicích, Tachově a v Klatovech

Sportmanie Plzeň 2022 se bude letos konat od 20. do 28. srpna. Už na konci června se ale opět rozjede po Plzeňském kraji, aby největší sportovní akci pro veřejnost představila. Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje zavítá ve dnech 20. až 23. června postupně do Rokycan (Masarykovo náměstí), Domažlic (náměstí Míru), Tachova (sportovní areál Rychta) a Klatov (náměstí Míru).

„Roadshow se koná díky úzké spolupráci města a Plzeňského kraje, který dokonce navýšil původní příspěvek na jeden milion korun. Taktéž děkuji za podporu a spolupráci starostům jednotlivých měst,“ sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Dopolední program začíná vždy v 8:30 hodin a je přizpůsobený žákům mateřských a základních škol, kteří akce navštíví v rámci školní docházky, odpolední program je určený pro širokou veřejnost. V každém městě bude vždy minimálně 10 sportovních stanovišť, na kterých se budou prezentovat místní kluby. Návštěvníci uvidí exhibici a workshop Františka Maršálka v kendamě (tradiční japonská hračka, s kterou si vyhrají jak mladí, tak dospělí – na první pohled se může tato hračka zdát jednoduchá, ale je to obtížná hra s více než tisíci různými technikami). Na místě budou také vodní atrakce nebo stánek se zmrzlinou a ledovou tříští. Na závěr každého dne vždy v 17 hodin odstartuje společný běh na vzdálenost zhruba 5 kilometrů.

Sportmanii Plzeň 2022 pořádá město Plzeň a jejím cílem je, aby si děti, mládež i dospělí mohli na vlastní kůži a pod odborným dohledem trenérů a členů klubů z Plzně a Plzeňského kraje vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Každý ze tří třídenních bloků nabídne více než 40 sportovních stanovišť, děti do 15 let budou moci opět sbírat QR kódy do speciální aplikace a následně je vyměnit za bronzové, stříbrné a zlaté medaile.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *