Na rodinné výlety vlakem s Jízdenkou na léto. Můžete cestovat stovky i tisíce kilometrů pořád „za jedny peníze“

Plánujete rodinné výlety a vybrali jste si pro cestování vlak? Celou republiku křížem krážem můžete projezdit za docela slušnou cenu. České dráhy přišly na prázdninové měsíce s Jízdenkou na léto pro dospělé v aktivním věku. Ve spojení s výraznou slevou pro děti a seniory můžete cestovat stovky i tisíce kilometrů pořád „za jedny peníze“.

„Nemusíte plánovat, nemusíte spěchat. Jízdenka na léto platí týden nebo čtrnáct dní neomezeného cestování všemi našimi vlaky,“ představuje novinku mluvčí Českých drah Jindřich Šťáhlavský.  „Jízdenky se vyplatí hlavně při poznávací dovolené s větším počtem cest a zastávek. Využít ji lze v osobních vlacích, ale také v expresech nebo rychlovlacích jako je railjet. Cestující může v době platnosti Jízdenky na léto ujet neomezený počet kilometrů, může neomezeně přestupovat mezi spoji, přerušit jízdu a navštívit památky nebo přírodní zajímavosti,“ dodává Šťáhlavský.

Plná cena týdenní jízdenky pro dospělého je 790 Kč, čtrnáctidenní 1190 Kč. Pokud máte IN kartu nebo mezinárodní průkaz učitele ITIC, zaplatíte 690 Kč za týdenní či 990 Kč za dvoutýdenní. Ve variantách pro seniory, studenty a žáky letní jízdenka neexistuje, protože ti všichni mohou letos poprvé i po celé letní prázdniny cestovat se slevou 75 % z ceny základního jízdného.   (až)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *