Na Plzeňské dny urgentní medicíny přijede i jeden z nejvýznamnějších českých kardiochirurgů Jan Pirk z pražského IKEM

Špičkoví odborníci mnoha lékařských oborů přijedou ve dnech 21. a 22. února na osmý ročník celostátní konference s mezinárodní účastí s názvem Plzeňské dny urgentní medicíny. Ty pořádá Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (ZZS PK) v plzeňském Parkhotelu. Mezi přednášejícími bude i jeden z nejvýznamnějších českých kardiochirurgů prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., z pražského Institutu klinické a experimentální medicíty (IKEM).

“I letos se nám podařilo do kongresového centra v Parkhotelu přilákat celou plejádu naprosto mimořádných osobností. Zcela poprvé mezi nás přijede prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., aby záchranářům odprezentoval svojí přednášku s názvem Pacient s mechanickou podporou oběhu a úskalí péče o něj,” informuje ředitel ZZS PK MUDr. Bc. Pavel Hrdlička. “Velký úspěch mají tradičně také prezentace nestorky české akutní medicíny doc. MUDr. Jarmily Drábkové, CSc., a zapomenout nesmíme ani na jistě zajímavý pohled Ing. Jiřího Hůly na jaderné události ve světě. Jeden z bloků přednášek bude letos věnován i soudnímu lékařství,” vypočítává  ředitel Hrdlička s tím, že se konference samozřejmě aktivně zúčastní i řada lékařů a zdravotnických záchranářů z hostitelské ZZS PK.

Jeho slova potvrzuje i vedoucí Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS PK Mgr. Ivana Krsová: „Dvoudenní program konference má celkem šest odborných bloků, ve kterých zazní novinky a fakta z přednemocniční neodkladné péče a medicíny katastrof nahlížené z mnoha úhlů. Velmi oblíbenou součástí kongresu jsou i workshopy, které tentokrát nabídnou praktické nácviky úkonů s názvy Neinvazivní plicní ventilace, Elektroimpulsoterapie a Zastavte krvácení!!”

“O Plzeňské dny urgentní medicíny je mezi záchranářskou veřejností každoročně obrovský zájem. I letos do Plzně zamíří několik stovek medicínských kapacit, ale i řadových lékařů, zdravotnických záchranářů, sester a řidičů z celé republiky,” říká manažer vnějších vztahů plzeňské záchranky Vítězslav Sladký.

Ilustrační foto ZZS PK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *