Na olympijském webu i sociálních sítích najdete zajímavosti z přípravy karlovarské zimní olympiády dětí a mládeže

Už za necelých 100 dní začínají Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Ve dnech 19. – 24. ledna 2020 poměří síly sportovci ve věku 10 až 16 let ve skiareálech a dalších sportovištích v regionu. Přípravy olympiády jsou v plném proudu, potřebné informace postupně najdou sportovci, fanoušci i na internetových stránkách olympiády, na Facebooku, Instagramu i dalších sociálních sítích.

Internetové stránky https://odm.olympic.cz/2020 informují o přípravě sportovišť na jednotlivé závody, o profilech všech 12 sportů, ve kterých se sportovci utkají o cenné kovy. „V současnosti už se také zájemci mohou seznámit s předběžným časovým harmonogramem závodů a utkání a s místy jejich konání. Chceme také představit huňatého olympijského maskota, tedy veverku Čiperku, medaile, na jejichž výrobu se použily materiály, jejichž těžba a zpracování mají v kraji dlouholetou tradici. Web olympiády se postupně bude plnit tak, aby tam účastníci i návštěvníci našli vše potřebné včetně možností ubytování, dopravy, olympijských domů, medailových ceremoniálů,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Na sociálních sítích, především Facebooku (https://www.facebook.com/olympioniciODM) a Instagramu (#odmgang) se představí známí olympionici z předchozích let, ambasadoři zimní olympiády z řad úspěšných sportovců z našeho regionu i z ČR. „Zveme všechny, aby stránky sledovali a měli aktuální přehled o tom, co se v souvislosti s olympiádou chystá,“ dodal Jaroslav Bradáč. Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, na kterém se vždy podílí některý z českých a moravských krajů. Zimních olympijských her v Karlovarském kraji se zúčastní 1890 sportovců, trenérů a dalších členů krajských výprav. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *