Na Mouřenci dnes odpoledne zazpívá Žihelský sbor. Hostem koncertu sestra Angelika

Šumavský kostel Mouřenec u Annína zve na další koncert Žihelského sboru. Čtyřicet zpěváků, zpěvaček a muzinantů ze severního Plzeňska přijíždí na Šumavu každoročně. Jejich v pořadí už osmý mouřenecký adventní koncert začíná v neděli ve 14 hodin.

„V první polovině koncertu připomeneme písně, které jsme zpívali před mnoha lety, např. Ryba rybě od Janka Ledeckého, Ó Pane náš od Věry Martinové nebo Skořápky ořechů od Marie Rottrové. Ve druhé části vystoupení posluchači uslyší nově nastudované písně, např. Modlitba z pohádky Anděl Páně 2, Vánoční od Michala Penka nebo Píseň pro Emu od Michala Hrůzy,“ láká na koncert sbormistryně Martina Rambousková. Sbor také vzpomene na své letní účinkování ve francouzské Provence.

Hostem koncertu bude tentokrát řádová sestra Angelika Ivana Pintířová, která bude na Mouřenci mimo jiné vzpomínat na Václava Havla, o kterého pečovala do jeho posledních dnů a od jehož úmrtí uplyne letos v prosinci 7 let. “Hudebním překvapením budou sourozenci Patrik a Hynek Hradečtí z Domažlic. Oba doprovázejí Felixe Slováčka, Patrik získal letos cenu Perla Plzeňského kraje a Hynek je členem plzeňského vokálního souboru Hlasoplet,” upřesnil Lukáš Milota z pořádajícího spolku Přátelé Mouřence a tajemně dodává: “Chystáme i několik překvapení, včetně překvapení pro sbor.” Zájemci si můž ou přij ít do kostela s lucernou pro Betlémské světlo, které přivezou skauti z Hartmanic. Naopak přinést můžou jako každý rok drobné dárky pro seniory v sušickém domově důchodců. Sbírka potrvá až do 26. prosince.

Pro zahřátí chystají organizátoři čaj a svařené víno Mouřák. Sezení v chladných kostelních lavicích zpříjemní podsedáky a deky. Koncert finančně podporuje a sjízdnost cesty až ke kostelu zajišťuje i letos Obecní úřad Dlouhá Ves. (tz)

Ilustrační foto Přátelé Mouřence

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *