Na Lochotíně se rozzářil vánoční strom. Svítit bude do Tří králů

V parku U Bazénu na Lochotíně se v úterý 30. listopadu podvečer rozzářil vánoční strom. I přesto, že se akce uskutečnila bez původně avizovaného trhu a ohňostroje, přilákala mnoho přihlížejících, hlavně rodiny s malými dětmi. A ti nejmenší pak spolu s vedením prvního městského obvodu odpočítali samotné rozsvícení stromu.

Akce měla kvůli současným protiepidemickým opatřením komorní charakter a lidé ji mohli sledovat on-line na facebookové stránce obvodu. „V těchto dnech to jinak nejde. Kromě trhu jsme museli zrušit i plánovaný ohňostroj, u něj se však sejdeme, jakmile to bude možné,“ slíbila starostka Jedničky Helena Řežábová. U stromečku tak pouze krátce zahráli členové žesťového souboru Zatrub! Band z Třemošné, kteří také sklidili zasloužený potlesk.

Příští týden, konkrétně v úterý 7. prosince, bude ve stejném režimu, tedy bez plánovaného trhu a ohňostroje, rozsvícen i strom u 7. základní školy na Vinicích. I tuto akci budou lidé moci sledovat on-line na facebookové stránce obvodu. Oba stromy budou svítit do Tří králů.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *