Na exkurze do ekofarem zaplatí školám dopravu karlovarské hejtmanství

Karlovarský kraj i letos nabídne školám v regionu oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky a jejich doprovod zdarma.

Hejtmanství hradí cesty na exkurze již od roku 2010 a ze strany škol o něj každoročně zaznamenáváme obrovský zájem. “Proto chceme pokračovat také letos, kdy jsme z krajského rozpočtu opět vyčlenili částku 1,5 milionu korun. Zážitkové vzdělávání v oblasti environmentální výchovy považuji za přínosné a pro děti rozhodně zajímavé,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Karel Jakobec.

Objednávání exkurzí spustil krajský úřad 1. března 2023. Škola si nejdříve dohodne termín na vybraném místě a následně vyplní a odešle elektronicky přihlášku na uvedený kontakt. Následně dostane potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat. Přesný postup objednání je zveřejněn na krajských internetových stránkách Karlovarského kraje: http://www.kr-karlovarsky.cz/zivotni/Stranky/EVVO_skoly.aspx. V nabídce objednávek jsou tyto možnosti exkurzí: biostatek ve Valči, ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, botanická zahrada v Bečově, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, Vojenské lesy a statky, Lázeňské lesy Karlovy Vary, statek Bernard a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.

„Možnost podpory ze strany kraje velmi chválí také pedagogové, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2022 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 278 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 9 953 dětí a 41 výjezdů do Černošína pro 1430 dětí,“ doplnil náměstek Karel Jakobec.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *