Mouřenec zve na Baru Basikovou, Nezmary, Seana Barryho a na večer pro Emila Kintzla

Přátelé Mouřence zvou na dva koncerty v kostele sv. Mořice na Mouřenci v Anníně a na jeden do sklářské kaple/hrobky nad sklárnou v šumavském Anníně. V nejbližších dnech se uskuteční také zcela mimořádný večer, který věnují příteli  a velkému “Šumavákovi” Emilu Kintzlovi.

V pátek 22. července od 19:30 h vystoupí v kostele na Mouřenci BÁRA BASIKOVÁ s klavírním doprovodem prof. Luboše Přibyla. Koncertem začne VII. sklářská anenská pouť v Anníně. Vstupenky si můžete pohodlně zajistit na www.sirkus.cz, lze prokliknout tady: https://www.kulturasusice.cz/bara-basikova-na-mourenci-1657522300/ Nebo osobně v kině Sušice nebo v infocentru v Hartmanicích. “Cena je jednotná a vychází z nákladů a míst v kostele. Zbylé vstupenky budeme prodávat před koncertem. Několik málo míst bude i ke stání v zadní části kostela. Nicméně vše bude záviset na tom, jak moc místa nám vzadu zbyde. Přijďte si užít skvělý koncert! Od 22 hodin pak Mouřenec nabídne i noční prohlídku s písničkářem Toníkem Jelínkem,” zve předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota.

Ve čtvrtek 28. července od 20 h přijedou do kostela na Mouřenci legendární folkoví NEZMAŘI. Předprodej běží na www.sirkus.cz, lze prokliknout zde: https://www.kulturasusice.cz/nezmari-na-mourenci-1657710273/ Fyzicky je možné si vstupenky koupit v kině v Sušici nebo v infocentru v Hartmanicích. Zbylé vstupenky budou k dostání na místě před koncertem. I tady je cena jednotná a vychází z nákladů a míst v kostele. Opět bude několik málo míst ke stání, dle kapacity zadní části kostela.

Úplně první bude ale už příští úterý 19. července od 20 hodin koncert v kapli s hrobkou rodiny Schmid v Anníně nad sklárnou (žlutobílá kaple). Při svíčkách zde zahraje na keltskou harfu baladu Scarborough fair a jiné – irské a skotské – písně skvělý muzikant SEAN BARRY. Sean doprovází na koncertech Lenku Filipovou, hraje ale i Janem Hrubým, Vladimírem Mertou, Ondřejem Fenclem a dalšími. Vstupenky budou k dostání na místě za 190 korun. Koncert bude i oficiálním zpřístupněním Annínské klenotnice ve věži kaple. V klenotnici budou nově uložené skleněné korunovační klenoty sklářské královny Annínska. Podrobnosti na plakátu.

“Rád bych vás také pozval na zcela mimořádný večer, který věnujeme našemu a třeba i vašemu příteli Emilu Kintzlovi. V neděli 24. července se v 17 hodin sejdeme u křížku u mostu v Anníně. Tento křížek pan Kintzl před 3 lety obnovil. Zde zazní několik písní a pak se vydáme do kostela na Mouřenci, kde od 18 hodin promluví Kintzlův kamarád a kolega ze seriálu Zmizelá Šumava Jeňýček Fischer. Poté písničkář Miroslav Paleček (z dua Paleček Janík) zazpívá písně Jaroslava Ježka, které měl pan Kintzl moc rád. Zazní i zhudebněné básně Jaroslava Seiferta i několik Palečkových autorských písní,” uvedl Lukáš Milota.

Zdroj: Přátelé Mouřence

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *