Přijďte si podívat na hrady, zámky či letadla. Modeláři zvou na modely i dílničky

Modelářský svět Plzeň pořádá o víkendu výstavu modelů, kde budou k vidění krásné práce dětí i dospělých, například modely hradů a zámků, také různých vozidel a letadélek a mnoho dalších úžasných výtvorů. Kromě obdivování si každý bude moci i něco vyzkoušet pod vedením zkušených modelářů.

“My v Plzni fungujeme řadu let, ale co nás třeba moc mrzí, to je úbytek dětí v našich kroužcích. Já vím, že technický pokrok, kdy má každé dítě mobil a počítač, je silná konkurence, ale i my vedeme děti k výuce a k rozvíjení motoriky. Další chybou je, že nás vlastně těm dětem nikdo ani nepředstaví a ony netuší, že by mohly chodit na modelářský kroužek. Což je škoda a právě děláme i tyto výstavy pro veřejnost,” uvedl místopředseda Modelářského světa v Plzni Jan Krystek.

Jak se dá vyrobit nějaký zajímavý model, to si můžete všichni vyzkoušet právě 11. a 12. března. “Výstava se bude konat ve Středisku Radovánek v Pallově ulici 19, otevřena bude po oba víkendové dny od devíti hodin ráno a zavíráme v sobotu v 17 hodin a v neděli v 16 hodin. Kdo bude mít zájem, může si vyzkoušet spoustu zajímavých věcí ze skládaček,” láká na výstavu Jan Krystek.

Text i foto Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *