Místo názvu Bory bude Borský park a nová konečná tramvaje se bude jmenovat Univerzita

Rada města Plzně schválila pojmenováním nových a změny názvů stávajících zastávek MHD a veřejné linkové dopravy v souvislosti s budovanou tramvajovou tratí k Západočeské univerzitě. Ta má být uvedena do provozu 15. prosince 2019. Její součástí budou dvě točny tramvaje a jedna nácestná zastávka, pro něž bylo nutné najít nové názvy.

„Při hledání nových názvů zastávek jsme se řídili metodikou, podle níž se pro názvy konečných zastávek přednostně užívají názvy čtvrtí a městských částí. Také se užívají názvy významných nebo zajímavých míst, institucí a úřadů státní správy a míst společenského a kulturního života. Nepoužívají se názvy firem, obchodních řetězců a názvy působící jako reklama. Užívají se názvy náměstí a příčných ulic. Z hlediska lepší orientace a možností uvádění názvů na transparentech tramvají a autobusů je snaha volit názvy co nejkratší,“ přiblížil Michal Vozobule, náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí.

Návrh nových pojmenování:

trakce, linka původní název nový název zdůvodnění
TRAM 4, autobusy MHD, VLD Bory Borský park název Bory přejde na nový terminál, pro název původní zastávky vycházíme z její polohy na okraji Borského parku
TRAM 4, autobusy MHD, terminál VLD Bory konečná tramvaje, autobusový terminál; přestupní uzel nese název čtvrti (ekvivalent Slovany, Doubravka…)
TRAM 4 Ladislava Sutnara název zastávky zvýrazňuje vztah této osobnosti k univerzitě i městu Plzni
TRAM 4, autobusy MHD, terminál VLD Univerzita konečná tramvaje nese název nejvýznamnější instituce v oblasti (zkrácená podoba názvu kvůli lepšímu umístění na čelní transparenty tramvají)
autobusy MHD Západočeská univerzita Rektorát název univerzity přejde na konečnou tramvaje, proto nový název zastávky u rektorátu školy ležícího poblíž

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *