Mirošov naplánoval své jarní trhy na sobotu 13. dubna. Přijďte nasát předvelikonoční atmosféru

Na sobotu 13. dubna si dejte do svých diářů připomínku, že se v Mirošově konají jarní trhy od 10 do 15 hodin. Letos je město a jeho společenská komise naplánovaly týden před Velikonocemi. Návštěvníci podbrdského městečka mohou nasát pravou jarní atmosféru a pořídit něco dobrého do žaludku nebo pěkného k vyzdobení domácnosti.

Nouze nebude o klasické ani neotřelé občerstvení a pochutiny. Návštěvníci budou moci zakousnout dnes už tradiční trdelník, cukroví nebo koláče. S prázdným žaludkem neodejdou ani milovníci tradičnějších poživatin – piva či klobás.

K trhům neodmyslitelně patří především řemeslné a rukodělné výrobky. Nejinak tomu bude v Mirošově. Kromě ovocných sirupů a marmelád si odtud každý může domů odnést například kosmetiku TianDe, jarní dekorace, keramiku nebo výrobky žáků ZŠ a MŠ Mirošov a chráněné dílny rokycanské Charity.

Po poledni se návštěvníci mohou těšit i na bohatý kulturní program. Ve 12.30 vystoupí místní roztleskávačky, které o půl hodiny později vystřídá kapela 7´Znamení. Po folkové skupině z Borku zatančí Disco Klub Team Rokycany. „Jaro už podruhé v Mirošově vítáme touto akcí. Její první ročník se perfektně vydařil a nyní děláme vše pro to, aby ten druhý dopadl ještě lépe. Kromě dobrého jídla, pití, zajímavých výrobků a několika kulturních vystoupení bych zejména rodiny s dětmi chtěla pozvat na pletení pomlázek, zaplétání vlásků nebo unikátní hry Velký kulový,“ říká mirošovská radní a předsedkyně společenské komise Monika Honzíková.

Foto z loňských jarních trhů Zuzana Sazimová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *