Městskými slavnostmi vyvrcholí v sobotu letní turistická sezóna v Protivíně

Patnáctými městskými slavnostmi vyvrcholí v sobotu 27. srpna letošní hlavní letní turistická sezóna v Protivíně na Písecku. Akce, která je nejvýznamnější událostí svého druhu ve městě na řece Blanici, nabídne bohatý kulturní program pro všechny věkové kategorie návštěvníků. A je se na co těšit.

„Největší hvězdou hlavního programu bude určitě slovenská skupina No Name. Kromě ní se ovšem mohou návštěvníci těšit na celou řadu dalších skvělých koncertů velmi populárních interpretů a kapel. Za zmínku nepochybně stojí Tomáš Kočko & orchestr, Adam Mišík, Lenny s kapelou, Olga Lounová, Vodňanská kapela. Večer zakončí Hudba Praha Band. Návštěvníky Protivína jistě zaujme tradiční ohňová show skupiny BLACKOUT PARADOX.“, uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Protivín Sylva Karfíková.

Hlavní scéna 15. Městských slavností protivínských bude tradičně umístěna na Masarykově náměstí, které bude centrem celé akce. Druhá, vedlejší scéna, pak v proluce mezi poštou a farou.
„Malé návštěvníky zajisté potěší hudební skupina Pískomil se vrací, Kamarádi Brno s Pohádkovou školkou, představení Bajaja v podání Divadla Víti Marčíka, Teatro Piccolino s komediálním představením Pan Bonobo. Mnohé jistě zaujme workshop cirkusových technik, workshop výroby kouzelných bytostí a spousta další zábavy pro malé i velké. Jako každý rok, i letos se na programu budou podílet společenské a zájmové organizace města. V bohaté programové nabídce si určitě každý něco svého najde. Samozřejmostí budou prodejní stánky a občerstvení,“ doplnila Karfíková.

Svou nabídku má památník i kaplanka
Starosta Protivína Jaromír Hlaváč v této souvislosti poznamenal, že v rámci slavností bude veřejnosti zdarma přístupný Památník města Protivína i bývalá kaplanka, zrekonstruovaný objekt přiléhající k farnímu kostelu sv. Alžběty, jehož součástí je městské infocentrum. Na nádvoří kaplanky návštěvníky pobaví i poučí střípky z historie Šermířská a divadelní společnost Rival.

„Chceme, aby se lidé ve městě bavili, protože možnosti nejen sportovního, ale i kulturního a společenského vyžití k životu v moderním městě neodmyslitelně patří. Městské slavnosti ovšem svým programovým rozsahem jednoznačně vévodí čtveřici nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších veřejných akcí v Protivíně. K nim vedle slavností patří také Svatoanenská pouť, rozsvěcení vánočního stromu a novoroční ohňostroj, na který přijíždějí lidé z celých jižních a středních Čech,“ zdůraznil starosta.

Protivín leží na řece Blanici, na hlavním dopravním tahu z Písku do Českých Budějovic mezi Pískem a Vodňany. Město s přibližně 4 800 obyvateli vzniklo zhruba v polovině 13. století jako podhradí královského hradu, o 200 let později přestavěného na renesanční zámek s kostelem sv. Alžběty Portugalské. Součástí města Protivín jsou místní části Chvaletice, Krč, Maletice, Milenovice, Myšenec, Selibov, Těšínov a Záboří. Protivín proslavil místní pivovar z roku 1598 vařící pivo pod značkou Platan.

Zdroj: Město Protivín

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *