Město Touškov bude hostit Český pohár horských kol. Podporuje ho i plzeňské hejtmanství

 

Z loňského ročníku závodu ve Městě Touškov

O víkendu 4. a 5. července odstartuje v Městě Touškov první díl závodu Českého poháru horských kol v cross-country. Původně plánovaný dubnový termín  pro Město Touškov byl z důvodu Covid-19 zrušen a o konání závodu v náhradním termínu se rozhodlo teprve před několika týdny. Kromě české elity je přihlášena i hvězda současné cyklistiky Anne Terpstra, aktuálně třetí žena aktuálního žebříčku UCI.

Na start závodu je k dnešnímu dni přihlášeno 805 závodníků z osmi zemí světa, registrace přitom ještě uzavřena. Mezi závodníky najdeme kompletní českou bajkovou špičku v čele s Ondřejem Cinkem (Kross Racing Team), Martinem Stoškem (FUTURE CYCLING – NORTHWAVE), Janem Škarnitzlem (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz PRAHA), kde jim bude soupeřem například Francouz Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing). „“Na závod se moc těším. Každému je asi jasné, jak moc se závodníci těší na závody po tom období, co je za námi. Vážím si toho, že tady budu moct závodit i proto, že je to pro mě jako Plzeňáka, který tady už rok bydlí, doma. Věřím, že předvedu povedený výkon,“ prohlásil Stošek, který bude v sobotu jedním z hlavních favoritů.

V ženách je přihlášena Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová a ze zahraničních závodnic Němka Ronja Eibl.  Přihlášena je i nejvýše postavená bikerka světových tabulek, Anne Terpstra (GHOST Factory Racing NL), která touškovskou rokli prověřila vloni a odvezla si z Touškova zlatou medaili. Mezi ženami na startu najdeme více zahraničních závodnic než českých. Bude o co bojovat a bude to startovní pole s bohatou mezinárodní účastí.

Oproti loňskému roku se organizátorům podařilo ještě o něco vylepšit závodní okruh. Přibyly nové objízdné trasy, které dělají závod více dramatický. Stávající singly byly upraveny a zpevněny a zcela nově byl v touškovské rokli zbudovaný osm metrů dlouhý rockgarden. „Trať v touškovské rokli je z 90 procent stejná jako loni. Přibyly některé kamenité sekce,“ přiblížil ředitel závodu v Touškově Pavel Foltýn. Už nyní je podle něj přihlášeno více účastníků než loni, celkově je to kolem 850 závodníků. „Z toho zhruba třetina je ze zahraničí, což je nejspíš i tím, že budeme pořádat závod UCI jako první,“ dodal Foltýn.

Zdroj: Český pohár horských kol v cross-country

 

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *