Měšťanská beseda se dnes rozsvítí v barvách trikolóry. Přesně v 17.11 hodin

Měšťanská beseda v Plzni dnes přesně v  17:11 rozsvítí svoji fasádu v barvách české trikolóry. Spolu s  dalšími významnými budovami v celé  ČR tak připomene svobodu a demokracii, kterou jsme před 31 lety nabyli. A právě v  současné složité době je důležité na tyto hodnoty symbolicky upozornit a vyslat do veřejného prostoru pozitivní vzkaz, který teď naše společnost potřebuje. Měšťanská beseda se tímto aktem připojuje k  iniciativě neziskové organizace Díky, že můžem.

Uvnitř Měšťanské besedy je už několik týdnů ticho a prázdno. Podruhé v  letošním roce musí být zavřená a nemůže fungovat pro své návštěvníky. Rozsvítí se tedy alespoň zvenku, aby vyslala pozitivní zprávu veřejnosti. „Po 31 letech od nabytí svobody a demokracie se nacházíme v  nelehké době. I když nemůžeme toto výročí oslavit pospolu, chceme si připomenout, jak je důležité na těchto hodnotách stavět. Snad tímto způsobem i vneseme více barev a světel do veřejného prostoru a mezi lidi,“ řekla Hana Kulawiaková, která má na starosti komunikaci Měšťanské besedy v Plzni.

Barvy české trikolóry rozzáří Měšťanskou besedu 17. listopadu 2020 v  17:11 stejně jako dalších téměř pět desítek významných míst v  ČR, která se připojila k  iniciativě neziskové organizace Díky, že můžem. Ta každoročně organizuje oslavy Korzo Národní na Národní třídě v  Praze, jež se letos konat nemohou. Právě letos však více než kdy jindy tato organizace považuje za důležité připomenout si křehkost svobody a uvědomit si, jak se stala samozřejmou součástí našich životů. Proto se rozhodla přenést atmosféru oslav do online prostoru, dát občanům možnost připomenout si tento významný den naší historie z  domova a zároveň uspořádat symbolický a bezpečný akt ve veřejném prostoru. Tento moment bude doprovázet také živý stream písně Modlitba pro Martu, která se stala symbolem sametové revoluce, v  podání Anety Langerové z  balkónu Národního divadla v  Praze. Na českých radiích se rozezní originální verze této skladby od Marty Kubišové.

Zdroj: Měšťanská beseda Plzeň

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *