Mateřská škola v Jesenické ulici navýšila kapacitu o dvě třídy

Na dvě stě byla navýšena kapacita 91. mateřské školy v Jesenické ulici v Plzni-Bolevci. Během letních měsíců zde stavební firma pracovala na rekonstrukci pavilonu č. 3, v němž vznikly dvě zcela nové třídy. Prostory jsou náhradou za zrušené odloučené pracoviště 46. mateřské školy v Lidické ulici, jehož prostory byly již nevyhovující. V areálu školky v Jesenické ulici se proměnila také kuchyně a novou podobu získalo i sociální zařízení pro personál v jednotlivých pavilonech školky.

Náklady si vyžádaly investici přes 14 milionů korun a hradil je první městský obvod. Prostory pavilonu č. 3 byly původní z 80. let. Stavební firma zde provedla kompletní rekonstrukci zdravotních instalací a elektroinstalace, vyměnila podlahy a nový kabát dostaly také stěny. Vnitřek byl osazen novými dveřmi a kompletní proměnou prošlo také sociální zařízení.

Ve zcela nové kuchyni pak nyní připravují kuchařky jídlo pro děti. Původně zašedlé prostory, které se doposud neopravovaly, dostaly nový zelenkavý nádech. „Firma vyměnila rozvody elektroinstalace, teplé a studené vody, osadila novou jednotku vzduchotechniky pro přívod a odvod vzduchu, vyměnila dlažbu a obklady a vymalovala. Pro provoz kuchyně přibyl nový odlučovač tuků, do kterého je zaústěna tuková kanalizace,“ uvedla vedoucí Odboru investic a majetku ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová. Doplnila, že do kuchyně byla také částečně dodána nová gastronomická technologie.

První městský obvod spravuje dohromady osm mateřských škol, které byly z velké části vybudovány ještě před revolucí. „Průběžně proto investujeme do jejich obnovy,“ uvedla místostarostka Jedničky Ilona Jehličková. Školky ve správě městského obvodu je možné naplnit až do kapacity 1323 dětí, ovšem po udělení výjimek z počtu dětí pro školní rok 2021/2022 zde najdeme k obsazení 1247 míst. I přes snížení nabízené kapacity nebyly mateřské školy k letošnímu 7. září plně obsazeny. Daří se zde umisťovat všechny tříleté děti, které mají ze zákona na školku nárok, a mnohde zbývají místa i na další děti, které jsou přijaty, pokud je na to školka vybavena. Kapacitně největší je 7. mateřská škola, která má pracoviště v Kralovické a Žlutické ulici a dohromady ji navštěvuje 241 dětí.

Co se týče zmíněné zrušené školky v Lidické ulici, jde o vilu z 19. století, která nikdy nebyla koncipována jako mateřská škola. V současné době je v majetku města, kterému vedení prvního městského obvodu doporučilo objekt prodat. Výtěžek z prodeje by měl do budoucna posloužit k výstavbě nové mateřské školy, která by mohla vyrůst na městských pozemcích, a to pravděpodobně na Roudné.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *