Máte ve svém okolí aktivního seniora? Nominujte jej do karlovarské ankety

Již potřetí se letos uskuteční anketa Senior roku, kterou vyhlašuje Karlovarský kraj. Jejím cílem je podpořit aktivní stárnutí našich obyvatel a posílit jejich postavení ve společnosti. Návrhy na ocenění může veřejnost zasílat prostřednictvím on-line formuláře umístěného na webu kraje v termínu od 24. června do 15. srpna.

„Každoročně se nám do ankety hlásí senioři, kteří mají elánu na rozdávání a i v pokročilém věku se velice aktivně zajímají o své okolí. Naši snahou je proto tyto výjimečné osobnosti ocenit a seznámit širokou veřejnost s jejich příběhem, který může být pro mnohé velkou inspirací. Jen v uplynulém roce bylo odevzdáno na 71 hlasovacích lístků pro 26 lidí, tak uvidíme, zdali se letos podaří tato čísla překonat,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis.

Nominovat lze jednotlivce z našeho regionu, kterým musí být minimálně 60 let. Formulář anketního lístku najdou zájemci na internetových stránkách kraje. Při jeho vyplňování nesmí zapomenout na to, že musí uvést informace o sobě a sdělit důvod, proč danou osobu navrhují na ocenění. Všechny správně vyplněné nominace zaslané v požadovaném termínu budou předloženy na vědomí Radě Karlovarského kraje. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 31. října v Kulturním centru Svoboda v Chebu. Pro oceněné seniory a jejich příbuzné bude připraven bohatý kulturní program ve zcela novém kabátě.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obracet na odbor sociálních věcí Krajského úřadu Karlovarského kraje, konkrétně na Kateřinu Rentkovou, která je k zastižení na telefonním čísle: 354 222 633 nebo na e-mailu: katerina.rentkova@kr-karlovarsky.cz. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *