Lyžařská střediska po ročním půstu lákají návštěvníky. Sněhové podmínky jsou velmi dobré

 

  • Na lyže na den na Monínec a Ještěd, na celý víkend do Krkonoš, Krušných hor či na Šumavu mohou lyžaři, i pokud nemají vlastní vůz, pohodlně i se službou Anytime

Letošní zima je bohatá na sněhovou nadílku, což zajisté ocenění všichni milovníci zimních radovánek. A o to více, když byly loni uzavřeny lyžařské vleky a areály, takže mnoho lyžařů a snowboardistů je letošní sezónu o to více natěšeno. Horská střediska podle údajů AHS ČR (Asociace horských středisek ČR) investovala před letošní sezónou do rozvoje a modernizace téměř 1 miliardu korun. Jedná se ale o kumulovanou částku i za minulý rok, kdy zimní sezóna prakticky neexistovala.

Loňská zrušená sezóna znamenala na mnoha místech omezení nebo odložení investic – například ve Špindlerově Mlýně posunuli projekt propojení střediska, podobně začne později stavba multifunkční budovy na Špičáku na Šumavě. Lyžaři si v letošní sezóně mohou užít na nové lanové dráhy i vleky. Skiareál Lipno naplno využívá novou dvousedačkovou lanovku a Malá Úpa dva nové vleky.

Skiareály nadále investují do výstavby nových sjezdových tratí a do jejich propojování a úprav. Na Ještědu byla uvedena do plného provozu sjezdová trať Nová Skalka. Skiarena Jizerky rozšířila svou Turistickou sjezdovku, ve skiareálu Malá Úpa dokončili celkové propojení areálu. Na Dolní Moravě rozšířili dojezd u spodní stanice LD Sněžník.

Pokračuje také stavba skicrossových tratí, které zájemci nově najdou ve skiareálu Lipno. Na večerní lyžování mohou návštěvníci zavítat nově na Ještěd na Novou Skalku, na sjezdovku Kamila na Dolní Moravě nebo na Dámskou na Klínovci. Horská střediska nadále investují i do modernizace areálů nákupem nových strojů a technologií sloužících k zasněžování.

Skiareály také pokračují v rozšíření možností nákupu skipasů online, jež nově nabízí Malá Úpa včetně možnosti objednávání služeb na e-shopu. Tyto služby do letošní sezóny vylepšil i SkiResort Černá Hora-Pec. Častěji se objevují samoobslužné pokladny, které lyžaři můžou nově využít například ve skiareálu Bílá, Kraličák, Malá Úpa, SkiResort Černá Hora-Pec nebo v krkonošských Vítkovicích. Na nové gastro provozy se nejen lyžaři můžou těšit na Dolní Moravě, Ještědu na Nové Skalce a na Lipně. Zde na návštěvníky čeká nový hotel Element, Klientské informační centrum nebo parkoviště.

Zdroj: Aspen.pr

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *