Lucinka byla nejbaculatějším miminkem v porodnici u Mulačů. Vážila přesně 5030 gramů

V Mulačově nemocnici se za rok 2018 narodilo celkem 702 dětí. Podle statistiky šestery dvojčata, kluků a holčiček bylo stejně – 351. Nejmenším miminkem byl Vašík, který vážil jen 1700 gramů, naopak největší baculkou je Lucinka s 5030 gramy.

První miminko v  roce 2019 se v  Mulačově nemocnici narodilo 1. 1. 2019 v  9,30 hod., je to chlapeček z  Plzně, jmenuje se Alois a doma ho čeká již sourozenec. Posledním miminkem loňského roku byl
chlapeček Martínek a narodil se 31.12. 2018 ve 22,22 hod.

Porodnici po kompletní rekonstrukci porodních sálů v roce 2018 stále více vyhledávají rodičky, které preferují její spíše rodinné prostředí, kvitují nové moderní prostory porodních sálů zajišťující více soukromí s pohodlným zázemím i pro doprovod rodičky a příjemným personálem.
Mulačova nemocnice v prosinci 2018 také slavnostně uvedla do provozu novou lůžkovou část Gynekologicko-porodnického oddělení v rámci dokončené střešní nástavby nemocnice.

,,Nové pokoje slouží pacientkám Gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice,” sděluje ing. Jaroslav Zimmermann, ředitel a jednatel Mulačovy nemocnice. ,,V rámci projektu zde vzniklo 7 nových pacientských pokojů s vlastním sociálním zázemím o celkové kapacitě až 13 lůžek a naše nemocnice tak reaguje na zvýšený počet prováděných operačních zákroků a rovněž na zvýšený zájem rodiček,” doplňuje Jaroslav Zimmermann.

V Mulačově nemocnici navíc zavedli i pravidelné setkání vedení porodnice s rodičkami, která jsou v očekávání a to každou první středu v měsíci, kde ochotně zodpoví budoucím rodičům veškeré dotazy a vše, co je zajímá o těhotenství, porodu i péči o novorozence. Tato setkání přispívají k větší informovanosti rodiček i jejich doprovodu před samotným porodem a ke klidnějšímu pocitu z jeho průběhu. Součástí setkání je také prohlídka nově zrekonstruovaných sálů a maminky o něj mají stále větší zájem. Další termín je již 16. ledna 2019. Od 8. ledna 2019 bude navíc nově v provozu novorozenecká poradna paní prim. MUDr. Evy Dortové. Náplní této poradny bude problematika novorozeneckého a kojeneckého věku, konzultace o psychomotorickém vývoji, event. indikace k vývojové péči.
Statistika porodnice Mulačovy nemocnice za rok 2018:

Narozeno  celkem 702 dětí (z toho 6x dvojčata)
351 chlapců
351 dívek
Nejčastější jména chlapců: Jan, Jakub, Václav, Dominik
Nejčastější jména dívek: Anna, Ema-Emma, Eliška, Sofie
Neobvyklá jména chlapců: Willibald, Sami, Brandon, Braien, Brian, Dion, Frenk, Ivelin, Ianis, Montes
Neobvyklá jména dívek: Iara, Inna, Lina, Madlen, Mia, Mína, Malvína, Riva, Mavis, Narin, Ilish, Amy Rose
Nejmenší: dívka Štěpánka 1730 g, chlapec Vašík 1700 g
Nejtěžší: dívka Lucinka 5030 g, chlapec Petřík 4600 g

Ilustrační foto Mulačova nemocnice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *