Lidi patří na povrch! Radnice už má jasno, co bude s podchodem u hlavního nádraží

Podchod u plzeňského hlavního nádraží čeká zřejmě likvidace. Teď v nejbližších týdnech začne sloužit jen jako úzký průchod ze dvou vchodů na Americké k novému východu u nádraží, aby lidé jdoucí na vlak nemuseli obcházet celou křižovatku, v budoucnu město počítá s tím, že pod zem lidé vůbec chodit nebudou.

„Lidé se musí vrátit na povrch,” komentoval rozhodnutí města náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule. Podle něho nemají občané chodit neúčelně pod zem.

“Dohodli jsme se na znovuotevření některých podchodů. Jedná se o dva vstupy z Americké ulice a vstup od bývalého vchodu z hlavního vlakového nádraží od nově zrekonstruovaných mostů. Nebude tak nutné celou křižovatku obcházet,“ potvrdil Michal Vozobule. Ostatní vstupy zůstanou uzavřené, i ty u tramvajové zastávky. „Tam je křižovatka průchozí po povrchu v obou směrech,“ řekl náměstek.

V nejbližších týdnech čeká podchod stavební úpravy. Přibudou zdi a mezi fungujícími vstupy budou jen úzké koridory bez obchodů a služeb. Provoz bude omezený, ve všední dny se otevře od 5 do 23 hodin, o víkendu a o svátcích pak od 7 do 23 hodin.

Podle primátorova náměstka se jedná o dočasné řešení. „Plánujeme, že by celé území bylo dostupné po povrchu. Budeme čekat, jestli bude mít společnost Ameside, která připravuje projekt na území Sirkova, Americká, zájem o ten podchod, nebo jak si  s tím poradí,” řekl Michal Vozobule.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *