Lidé z Radobyčic se stěžují na projíždějící nákladní auta. Policie odhalila porušení zákazu

Radobyčicemi nesmějí projíždět nákladní auta s hmotností nad 7,5 tuny. Přesto tam jezdí a občané si na to stěžují. Na dodržování zákazu se zaměřila dopravně bezpečnostní akce, kterou ve čtvrtek uspořádala Městská policie Plzeň v součinnosti s policisty Dopravního inspektorátu Plzeň. 

„Kontrolní akce proběhla na základě podnětu místních obyvatel, kteří na průjezd těžkých aut upozorňují a padl i na Zastupitelstvu městského obvodu Plzeň 3,“ vysvětluje starosta obvodu David Procházka.

Zákaz omezuje v Radobyčicích pouze nákladní auta s hmotnostní nad 7,5 tuny, která nemají vydána potřebná povolení pro vjezd od ÚMO Plzeň 3 a ÚMO Plzeň 8. „Řidiči těchto vozidel musí využít výjezdu na kruhovém objezdu směrem na Štěnovice. I tam je však tranzit omezen na hmotnost vozidel maximálně 12 tun,“ uvádí mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Kontroly se uskutečnily mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne, v tomto čase je totiž podle obyvatel pohyb nákladních vozů v obci největší. Během těchto dvou hodin zkontrolovaly hlídky na místě 12 vozidel. Porušení zákazu vjezdu zjistily ve čtyřech případech.

„V blízké době se v Radobyčicích chystá také měření rychlosti. Právě příliš vysoká rychlost průjezdu je zde podle místních dalším a častým prohřeškem,“ dodává David Procházka. Další kontroly hmotnosti nákladních vozidel a měření rychlosti se budou v Radobyčicích opakovat, a to v rámci běžného výkonu služby policistů.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Kontrola odhalila porušování zákazu průjezdu nákladních aut přes Radobyčice. Dá se očekávat znovu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *