Lidé prohledali stará alba a šuplíky. Spálené Poříčí z toho bude mít unikátní kalendář

Ve Spáleném Poříčí už nyní připravují unikátní kalendář na rok 2021. Zdobit jej budou historické fotografie města a spádových obcí. Spálenopoříčské infocentrum požádalo občany, kteří dobové fotografie vlastní, aby je městu zapůjčili a obdivovat je v kalendáři mohli i ostatní.

“Historické fotografie města i okolí nám utěšeně přibývají, prohlížíme archiv města a další nám nosí hodní občané, kteří prohledali stará alba a šuplíky,” sdělila nám Ivana Paseková z infocentra. “Ani někdy nestačíme skenovat,” usmívá se. O fotografie má ale město zájem pořád. “Vždyť jsou to záběry, které už nikdy nikdo znovu nezíská a objevujeme na nich místa dávno zaniklá a zapomenutá,” dodává Ivana Paseková. Hlavně o záběry okolních vesnic je prý nouze.

Obdobný kalendář – jako ten právě chystaný – má Spálené Poříčí i na letošní rok. Díky finanční pomoci sponzorů ho zdarma dostala každá trvale obývaná domácnost ve správním obvodu Spálené Poříčí. “Pevně doufáme, že živnostníci, podnikatelé i třeba soukromé osoby budou štědří i v letošním nelehkém roce, a budeme opět moci kalendář zdarma poskytnout,” doufá Ivana Paseková.

 

Reprofoto Infocentrum Spálené Poříčí

Na titulním snímku je dům na náměstí, kde byla ještě za c. k. mocnářství otevřena pošta, ta tam byla až někdy do 70. let 20. století, ale dnes už tento krásný dům s korouhvičkou a zdobeným štítem nenajdete, je zbořený a na jeho místě je vjezd pro zásobování COOP.

 

 

 

 

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *